Antalya Havaş Saatleri 2024: Havalimanı - Şehir Merkezi Antalya Havaş Saatleri 2024: Havalimanı - Şehir Merkezi

Kepez Devlet Hastanesi’nin asansörlerinin yaklaşık 20 gündür düzenli çalışmadığı iddia ediliyor. Çoğu zaman ara katlarda kalan, kimi zaman da kontrolsüz bir şekilde birkaç kat salınan asansörlerle ilgili kalıcı bir çözüm üretilmiş değil. Yapılan her teknik bakımdan sonra aynı sorunların yaşanması hasta ve hasta yakınları ile sağlık personelini tedirgin ediyor. Antalya Sağlık İl Müdürlüğü’nün yaşanan bu sorunu kısa süre içerisinde çözmesi isteniyor.

ASANSÖRLERİN YAPILMASI İSTENİYOR

Hizmete girmesiyle önemli bir açığı kapatan Kepez Devlet Hastanesi'nde tedavi gören özellikle tekerlekli sandalye kullanan engelli ve yaşlı vatandaşların üst katlara çıkması asansörün çalışmadığı saatlerde tam bir eziyete döşüyor. Vatandaşlar, 20 günden fazla bir süredir asansörlerin düzenli çalışmadığını ve idarecilerin sorunla ilgilenmediğini söyledi. Arızalı asansörler yüzünden hastalarını sırtlarında taşımak zorunda kaldıklarını belirten hasta yakını vatandaşlar, asansörlerin bir an önce onarılmasını istedi. Öte yandan hastanede yaşanan asansör sıkıntısının yeni olmadığına dikkat çeken bir hasta yakını,

"10 ay önce 80 yaşında olan babamı fizik tedaviye götürdüm. Bir evrak imzalatmak için 7.kata çıkmak istediğimde asansörün çalışmadığını söylediler. İnip çıkarken nefes nefese kaldım. Zaten hastanenin her yeri dökülüyor. Koltuklar, sandalyeler, kapı-pencere doğramaları, tuvaletlerin her bir parçası sanki 30 yıl önce yapılmış gibi. Bu nasıl yeni hastane inanmak zor." dedi.

AÇILIŞINI 2017'DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAPTI

Kepez Devlet Hastanesi web sitesinde yer alan bilgilere göre; 01.04.2014 tarihinde temeli atılan, 21.07.2016'da tarihinde A2 rolünde 388 yataklı ‘Antalya Kepez Devlet Hastanesi’ adı ile tescillenen hastane, 26.12.2016 tarihinde acil servisten hasta kabulüne başladı. 02.01.2017 tarihinde ameliyathanesi hizmete giren hastanenin Şubat 2017’ de ise ikinci servisi de açılarak servisler dahili ve cerrahi birimler olarak ayrıldı. 25.03.2017 tarihinde ise  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın katılımıyla resmi açılışı yapıldı.  52.000 m² arsa üzerine 53.500 m² kapalı alana sahip, üç ana bloktan oluşan hastane Temmuz 2018'de 400 yatak kapasite ile hizmet verir hale geldi. 41 uzmanlık dalında klinik ve 5 ayrı 3. seviye erişkin yoğun bakım, bir izole erişkin yoğun bakım,  bir koroner yoğun bakım, bir 3. seviye yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve bir 1. seviye yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile yataklı tedavi hizmeti veriyor. Klinik servislerinde 219 hasta odası bulunan hastanede 109 çift kişilik, 97 tek kişilik ve 13 adet süit odası yer alıyor. Bünyesinde, 13 ameliyat odası bir diyaliz ünitesi ve görüntüleme yöntemleri ile hizmet veriyor.