Antalya Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, 11 Eylül Pazartesi günü il genelinde toplam 509.692 öğrenci ve 36.419 öğretmenin 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına başlayacağını açıkladı. Kaygusuz, bu yıl toplam 15 yeni okulun da eğitime başlayacağını belirtti.

OKULA UYUM SÜREÇLERİ

4 Eylül Pazartesi günü anaokulu ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için uyum süreci başlamıştı. Anaokulunda 71.904, ilkokul birinci sınıfta 40.041 öğrenci uyum sürecinde okula adım atmıştı.

TAŞIMALI EĞİTİMDE YENİ DÖNEM

Salih Kaygusuz, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında Antalya'da taşımalı eğitim kapsamında yararlandırılacak öğrenci sayısını 26.787 olarak açıkladı.

Kaygusuz, "Antalya'da resmi- özel toplam öğretmen sayısı 36 bin 419. Derslik başına okul öncesinde 21, temel eğitimde 25, ortaöğretimde 19 öğrenci düşüyor. İkili öğretimde toplam 67.310 öğrenci bulunuyor." dedi.

EĞİTİM-ÖĞRETİMİN ÖNEMİ VE HEDEFLER

Müdür Kaygusuz, eğitim ve öğretimin bir ülkenin geleceği olduğunu vurgulayarak,

"Çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine öncülük edip milli, manevi ve evrensel değerlere bağlı; dünya sahnesinde kendi imzalarını atan bireyler olarak yetiştirmelerine rehberlik etmektir" diye konuştu. 

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERE MESAJ

Öğrenci, öğretmen ve velilere seslenen Kaygusuz, herkesin üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceğine olan inancını dile getirerek, 

"Öğretmen ve öğrencilerimize verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz özveri için teşekkür ediyoruz. Antalya eğitimcileri olarak bizler, sizin desteğinizle güçlü bir aileyiz." ifadelerini kullandı.