Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin ekim ayı programı, opera, bale, çocuk oyunu ve konserleri ile dolu dolu bir program hazırladı. Bu ay içinde toplam 11 temsil ile sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatılacak.

'GALA KONSER' İLE MUHTEŞEM AÇILIŞ 

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 7 Ekim Cumartesi günü saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde gerçekleştirilecek olan 'Gala Konser' ile perde açacak. İtalyan şef Lorenzo Castriota'nın yönetiminde, dünya çapında ünlü opera bestecilerinin eserleri sanatseverlere sunulacak. Seyirciye unutulmaz anlar yaşatacaklarını söyleyen şef Castriota,

 "Bu özel gecede, opera severlere unutulmaz bir deneyim yaşatmayı planlıyoruz" dedi.

BALESEVERLER İÇİN 'CARMEN VE KAMELYALI KADIN'

 Geçen sezon büyük beğeni kazanan 'Carmen' balesi,12, 14 ve 17 Ekim tarihlerinde tekrar sahnelenecek. Başka bir büyük eser olan 'Kamelyalı Kadın' da 26 Ekim'de baleseverlerle buluşacak. Şef Hakan Kalkan

"Müziğin ve dansın birleşimi olan bale eserleri, izleyenlere eşsiz bir görsel şölen sunuyor" şeklinde konuştu.

SONBAHARDA 'AŞK İKSİRİ'

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Donizetti'nin en sık icra edilen eseri olan 'Aşk İksiri'ni 21 Ekim Cumartesi günü saat 20.00'de sahneleyecek. Dokunaklı bir aşk hikayesi olan eser, güldürü öğelerini de içinde barındırıyor. 

ÇOCUKLAR İÇİN 'ŞEKERONYA'

19 Ekim'de ise 'Şekeronya' adlı çocuk oyunu ile minik sanatseverlere unutulmaz bir deneyim sunacak. Bu eser, Fırıldak adlı karakterin eve dönüş hikayesini anlatıyor.

KONSERİN DETAYLARI

Antalya Devlet Opera ve Balesi, ekim ayında geleneksel müze konserlerine devam ederken, 28 Ekim Cumartesi günü ' Cumhuriyet Bayramı Konseri'ni gerçekleştirecek. Biletler ise Haşim İşcan Kültür Merkezi, Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. Antalya Devlet Opera ve Balesi, ekim ayı boyunca birbirinden güzel ve değerli eserleri sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyor ve tüm sanatseverleri etkinliklere davet ediyor.