Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile narenciye üretici ve pazarlama işletmeleri, Antalya'nın Kumluca ilçesinde bir araya geldi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Müdürü Abidin Cüneyt Erdoğan, Finike İlçe Tarım Müdürü Hasan Ali Gültekin ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen’in katılımıyla, Finike’de faaliyet gösteren narenciye ürünleri pazarlama işletmeleri ve tüccarlarına yönelik toplantı gerçekleştirdi. 

FİNİKE PORTAKALI İÇİN UYGUN PAZAR BEKLENİYOR

Sektörde yaşanan sorunların, çözüm yollarının ve yeni fikirlerin konuşulduğu toplantıda Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin Finike portakalının tedariği, market ve çeşitli kamu kurumlarına dağıtımı konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Uygun pazarların oluşturulması konusunda Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri çalışmalara başlayacağını ve önümüzdeki süreçte tekrardan bir araya gelerek aşamaların kaydedileceği aktarıldı. 

BAŞKAN ÖZEN'DEN KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen, toplantıya katılan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Müdürü Abidin Cüneyt Erdoğan, Finike İlçe Tarım Müdürü Hasan Ali Gültekin ve işletmelere teşekkür etti.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ