Geçtiğimiz ay imar planında kreş alanı olarak görünen 4 adet belediye arazisi için satış kararı alan Muratpaşa Belediyesi, bu ay da kreş tarifelerine zam yaparak tepkilere yol açtı. Yüzde 300 zamla aylık 3 bin TL olan kreş ücreti 9 bin TL'ye çıkacak. Bu zamlar, özellikle yoksulluğun ve hayat pahalılığının arttığı bir dönemde kreşlere erişimi imkânsız hale getiriyor.

“KADINLAR VE ÇOCUKLAR MAĞDUR EDİLİYOR”

Türkiye Kominist Partisi'ne bağlı Antalya Kadın Dayanışma Komiteleri, kreşlerin sadece bir lüks değil, çocukların sağlıklı gelişimi ve kadınların çalışma yaşamına katılımı için elzem olduğunu vurguladı. Kreşlerin kar amacı gütmeden sayısının artırılması ve ücretsiz hale getirilmesi gerektiğini savunan Antalya Kadın Dayanışma Komiteleri, Muratpaşa Belediyesi'ni bu konudaki yanlış kararlarından geri dönmeye çağırdı.

Antalya'da CHP’li Muratpaşa Belediyesi yıkılıyor! Antalya'da CHP’li Muratpaşa Belediyesi yıkılıyor!

"KREŞLER BİZİM HAKKIMIZ"

Antalya Kadın Dayanışma Komiteleri, ücretsiz kreş hakkının tüm kadınlar ve çocuklar için savunulması gerektiğini belirterek, "Kreşler bizim hakkımız ve hakkımız olanı istiyoruz!" dedi. Antalya Kadın Dayanışma Komiteleri, kreşlerin satışa çıkarılması planlanan alanlara ücretsiz kreş açılması ve kreş tarifelerinin geri çekilmesi için mücadeleye devam edeceğini açıkladı.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ