Antalya’da görüldü! Hem fare hem kanguru Antalya’da görüldü! Hem fare hem kanguru

Saatçisinden tesbihçisine, telefoncusundan elektronik eşyasına kadar çok sayıda işportacıya ev sahipliği yapan Antalya'nın kaldırımları yayalara kapandı. Belediye zabıta ekiplerinin sessiz kaldığı bu sorun karşısında Antalyalılar tepkili. 

KALDIRIMLAR İŞPORTACI İŞGALİNDE

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yayaların kullanması gereken kaldırımların önemli bölümü işportacı işgalinde. Yıllardır yaşanan bu sorun karşısında ise yerel yönetimler gerekli adımları bir türlü atamadı. Muratpaşa Camisinin yaya kaldırımını yıllardır işgal eden işportacılar karşısında zabıta ekiplerinin sessiz kalmasına vatandaşlar tepki gösteriyor. 

Antalya'da Kaldırım Işgali

KALDIRIMLAR YAYALARA AİTTİR

Antalya’da yıllardır çözüm bulmayı bekleyen kaldırım işgali sorunu her geçen büyümeye devam ediyor. Uzun yıllar önce çözüm için adımlar atılan seyyar satıcılık ve işportacılık sorunu da yeniden kentin gündemi oldu.  Kaldırımların yayalara ait olduğunu dile getiren Antalyalılar yerel yönetimlerin yaşanan bu soruna bir an önce çözüm bulmasını istiyor. 

BİRDEN FAZLA SORUNUN YAŞANMASINA NEDEN OLUYOR

Antalya’da bir taraftan seyyar satıcılık diğer taraftan da kaldırım işgali meselesi konuşulmaya devam ederken söz konusu sorun kentin tıkanan trafiği konusunda da problemler yaşatmaya başladı. Son yıllarda tıkanıklığın zirveye çıktığı kentte hem ana hem de ara caddelerde araç ve yaya olarak yürümek iyice zorlaşırken iki konu için çağrılar ardı ardına gelmeye başladı.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER