Antalyalı fotoğrafçılar Mehmet Budak ve Sedat Cantürk, ANSAN Güzel Sanatlar Galerisi'nde bir araya gelerek, objektiflerine yansıyan eşsiz doğa ve tarih görüntülerini fotoğrafseverlerle paylaştı. Sanat ve fotoğrafın buluşma noktası olan sergi, Antalya'nın doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve sosyal yaşamı ziyaretçilere sunuyor.

SERGİNİN AÇILIŞI

ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, serginin açılış kurdelesini fotoğraf sanatçıları Mehmet Budak ve Sedat Cantürk ile birlikte kesti. Açılışın ardından katılımcılar, Antalya'nın çeşitli yerlerinden çekilmiş fotoğrafları detaylıca inceleme fırsatı buldu.

"HAYATIM FOTOĞRAF OLDU"

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Budak, fotoğrafçılığa olan ilgisinin gençlik dönemine dayandığını ve o günden beri fotoğraf makinesini bir daha hiç bırakmadığını belirterek,

“Hayatım fotoğraf oldu. Makinemi yanımdan hiç ayırmıyorum. Doğayı da çok seviyorum. Doğa gezilerinde büyüleyen güzellikleri fotoğraf karelerime yansıtıyorum” şeklinde konuştu.

şeklinde konuşan Budak, aldığı eğitimlerle kendisini sürekli geliştirdiğini ve birçok yarışmadan ödül kazandığını da sözlerine ekledi.

"FOTOĞRAFA SEVDALIYIM"

Öte yandan emeklilik sonrası fotoğraf çekmeye vakit ayırdığını söyleyen Sedat Cantürk,

“Emeklilik sonrası fotoğraf sevdama daha fazla zaman ayırdım. Keyifsiz olduğum zamanlarda bile fotoğraf çekerek üzerimdeki stresi atarak rahatlıyorum. Fotoğraf yarışmalarını da kaçırmıyorum. Fotoğraf çekmeyi herkese tavsiye ediyorum” dedi.