Katılımcılara ağaç kesme ve boylamaya yönelik standardizasyon esasları, iş sağlığı ve güvenliği, dikili ağaç satışı ve diğer temel konularda uygulamalı eğitimin verildiği Antalya Orman Bölge Müdürlüğü bu ve benzeri hizmet içi eğitimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceği yönünde açıklama yaptı.

MANAVGAT, SERİK VE GAZİPAŞA’DA EĞİTİMLER SÜRÜYOR

Antalya’nın Manavgat, Serik ve Gazipaşa ilçelerinde devam eden hizmet içi eğitimlere onlarca personel katıldı. Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, eğitimlerin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü dile getirdi. Dikici açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Manavgat, Serik, Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğümüzde Meslek İçi Eğitim Çalışması başarılı bir şekilde yapıldı.”

EĞİTİMLER UYGULAMA SAHASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nden eğitimlere ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Serik Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanı içerisinde bulunan uygulama sahasında Orman Bölge Müdürümüz Sayın Vedat Dikici, Bölge Müdür Yardımcımız Şükrü Akın Ünler, Orman İşletme Müdürleri, İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ve üretimde görevli işçilerin katıldığı geniş kapsamlı uygulama eğitimi yapıldı. Katılımcılara ağaç kesme ve boylamaya yönelik standardizasyon esasları, iş sağlığı ve güvenliği, dikili ağaç satışı ve diğer temel konularda uygulamalı eğitim verildi. Arazide konunun uzmanları olan eğiticiler tarafından verilen meslek içi eğitim uygulamaları Orman Bölge Müdürlüğümüze yeni katılan teknik personel, orman muhafaza memuru ve işçiler ağırlıkta olmak üzere önümüzdeki günlerde yoğun bir şekilde devam edecek. Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanı içerisinde bulunan Gazipaşa Orman İşletme Şefliği, 218 numaralı bölmede Orman Bölge Müdürümüz Sayın Vedat Dikici, Orman Bölge Müdür Yardımcımız Şükrü Akın Ünler, Orman İşletme Müdürü, İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ve üretimde görevli işçilerin katıldığı geniş kapsamlı uygulama eğitimi yapıldı.”