Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) bu yıl sekizincisi düzenlenen AOSB CUP Futbol Turnuvası'nda Yörükoğlu ekibi, Antalya Bilim Üniversitesi'ni penaltılarda yenerek şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

PENALTI HEYECANIYLA KAZANAN BELLİ OLDU 

Heyecan dolu final müsabakasında normal süreyi 2-2 berabere tamamlayan iki takım, şampiyonu penaltılarda belirledi. Geçen yılın ikincisi olan Yörükoğlu, bu sene penaltılarda rakibini 1 farkla mağlup ederek turnuvadaki zafer serisini sürdürdü. Turnuva boyunca futbolseverleri heyecanlandıran Yörükoğlu'na kupa ve madalyalarını Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin ve Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği (OSİAD) Başkanı Mehmet Atılgan takdim etti.

22 GOLLE GOL KRALI UNVANINI ALDI 

AOSB Teknik Koleji Spor Tesisleri'nde 19 takımın katılımıyla yaklaşık 2 ay boyunca kıyasıya mücadelelerin yaşandığı turnuvada Antalya Bilim Üniversitesi ikincilik kupasını alırken, Ekici Peynir ise üçüncülük maçında Antalya OSB Bölge Müdürlüğü'nü 2-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Turnuvada centilmenliğiyle öne çıkan Seçil Bayrak ekibi en centilmen takım seçilirken, futbolseverleri golle buluşturan Türk Ytong'dan Recep Yılmaz ise 22 golle gol kralı unvanını kazandı. Yılmaz, bu unvanı yedinci kez elde ederek turnuva tarihine adını yazdırdı.

OSB'YE YENİ BRANŞ MÜJDESİ 

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, turnuvaya katılan takımlara teşekkür ederek Yörükoğlu'nu tebrik etti. Bahar, geleneksel futbol ve voleybol turnuvalarına bu yıl ilk kez streetball'u da ekleyerek heyecanın dozunu artırdıklarını söyledi. Antalya OSB Teknik Koleji'nde yapılan spor tesislerinin turnuvaların gelişmesinde önemli rol oynadığını vurgulayan Bahar, yapımı devam eden tenis kortunun tamamlanmasıyla Antalya OSB'ye yeni bir branş kazandıracaklarını müjdeledi. Bahar, sporun birleştirici gücüne dikkat çekerek, çalışanlar arasındaki ekip bilincinin gelişmesinde ve stresten arınmada önemli rol oynadığını söyledi. Başkan Bahar, "Çok güzel ve çekişmeli bir turnuvayı geride bıraktık. Başta şampiyonumuz Yörükoğlu olmak üzere tüm takımlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Kaynak: Antalya Organize Sanayi Bölgesi Basın/Bülten