2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'nın ilk ders zilinin çaldığı Antalya OSB Teknik Koleji'nde coşku dolu bir açılış töreni düzenlendi. Törene, Antalya OSB ve ATSO Başkanı Ali Bahar'ın yanı sıra Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği ( OSİAD), Genç Organize Sanayi Derneği (GOSD), Antalya OSB Eğitim Komisyonu üyeleri ve bölge sanayicileri katıldı.

"ÜÇÜNCÜ DÖNEM ÖĞRENCİLERİMİZ DE ARTIK ARAMIZDA"

Törenin açılış konuşmasını yapan Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, okulda bu yıl 9, 10 ve 11'inci sınıflara eğitim verileceğini belirtti. Bahar,

"Üçüncü kalp kapakçığımız da geldi. Yani üçüncü dönem öğrencilerimiz de artık aramızda. Gelecek sene son kapakçık ile bunu tamamlayacağız. Seneye burası kocaman bir kalp olacak." dedi.

REKOR BAŞVURU VE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ HEDEFİ 

Bahar, bu sene 282 kişilik kontenjan için 2 bine yakın başvuru aldıklarını ve bölgedeki tüm sanayicilerin nitelikli iş gücü bulamama sorununa çözüm oluşturmayı hedeflediklerini vurguladı. " Öğrenci kardeşlerimiz üniversiteye gitmek istemezler ise hepsinin işi hazır" diyerek, Antalya OSB Teknik Koleji'nin mezunlarına iş garantisi verdi.

SAHNEYE DAVET VE PLAKET TÖRENİ 

Konuşmasının ardından, Antalya OSB Eğitim Komisyonu ve bölge sanayicilerini sahneye davet eden Bahar, yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini birlikte çaldı. Tören, 2022-2023 eğitim döneminde Antalya OSB Teknik Koleji'ne maddi destekte bulunan bölge sanayicilerine plaket takdimi ile sona erdi.