Antalya’da 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yaşanan yoğunluk devam ederken, çok sayıda yolcu, bilet bulunamamasından dolayı şikayetçi. Bu durum karşısında açıklama yapan otobüs firmaları ise yaz sezonu bitene kadar biletlerden herhangi bir indirim olmayacağını açıkladı. Bayram sonrası yaşanan otogardaki yoğunluğun ise hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniliyor. 

VATANDAŞLARIN ÇİLESİ SÜRÜYOR

9 günlük Kurban Bayramı tatili bitmesinin ardından vatandaşların çilesi başladı. Vatandaşlar evlerine geri dönmek için otobüsleri tıklım tıklım doldurdu. Kurban Bayramı tatilini Antalya dışında geçirenler geri dönüşlerde zorluk yaşamasalarda bayram tatili dolayısıyla Antalya’ya gelenler ise geri dönemek konusunda oldukça sıkıntı yaşadı. Sabah saatlerinden itibaren Antalya Otogarında başlayan yoğunluk öğle saatlerine kadar devam ederken bazı firmalar gelen taleplere cevap veremez hale geldi. Yaşanan yoğunluklar karşısında bazı otobüslerin fazladan yolcu bile aldıklarını iddia etti.

ANTALYA OTOGARI'NDA BİLET BULUNAMIYOR 

Antalya Otogarında dün olduğu gibi bugünde başlayan yoğunluk azalmadan devam ediyor. Kurban Bayramı tatilinin ardından yaşadıkları illere geri dönmek isteyen vatandaşlar otogarda yoğunluk oluşturdu. Tatil sonrası evlerine geri dönmek isteyen fakat bilet bulamayan bazı vataandaşların otogarda sabahladıkları iddia ediliyor.  Tatil dönüşünde, otobüs firmalarının açtığı ek seferler yoğun talep oluşması nedeniyle biletler saniyeler içerisinde tükendi. Yoğun talep karşısında otobüs firmaları ise çareye bilet fiyatlarına zam yapmakta buldu. Otobüs bilet fiyatları illerin mesafesine göre 600 ile bin 600 TL arasında değişiyor. 


 


 

Muhabir: BÜLENT ÖNER