Antalya Şehir Hastanesi ilk kez robotik cerrahi yöntem ile bir operasyona ev sahipliği yaptı. İlk kez gerçekleştirilen robotik cerrahi işlem sonrası 56 yaşındaki erkek hasta sağlığına kavuştu. 

ŞEHİR HASTANESİ’NDE İLK ROBOTİK AMELİYAT

Antalya Şehir Hastanesinde ilk kez gerçekleştirilen robotik cerrahi işlem sonrası 56 yaşındaki erkek hasta sağlığına kavuştu Üroloji uzmanları Doç. Dr. Onur Karslı ve Doç. Dr. Salih Boğa tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrası hasta ameliyatın 3’üncü gününde iyileşerek taburcu edildi. 

Burdur Devlet Hastanesi açıldıktan 4 ay sonra 317 bin 487 hastaya derman oldu Burdur Devlet Hastanesi açıldıktan 4 ay sonra 317 bin 487 hastaya derman oldu

DA VİNCİ CERRAHİ ROBOT İLE PROSTAT AMELİYATI

Antalya Şehir Hastanesi’nde ilk kez gerçekleştirilen robotik ameliyatta ‘Da Vinci Robotik Cerrahi Robotu’ kullanıldı. Prostattaki kanserli dokunun çıkarılması için ‘’Da Vinci robotik Cerrahi Robotu’’ ile gerçekleştirilen tedavi yöntemine ise tıp dünyasında robotik radikal prostatektomi deniyor. Robotik cerrahi ile prostat kanseri ameliyatı seçeneğinde çok yüksek başarı oranları ile iyileşmeler sağlanmakta. Robotik cerrahi ile ameliyatta kanama riski düşük, iyileşme daha hızlı, hastanede kalış süresi daha kısa ve günlük hayata dönüş daha hızlı olmakta. 

Gelişmiş ülkelerde sıklıkla kullanılan bu ileri teknoloji ürünü cihaz ile yapılan ameliyatlar artık Antalya Şehir Hastanesinde de güvenle uygulanmakta.


Kaynak: ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BÜLTEN