Antalya'da turizm sezonunun başlamasıyla birlikte gündeme yine korsan taşımacılığıyla mücadele oturdu. Yaz aylarının gelişiyle beraber yine hortlayan hanutçuluk ve korsan taşımacılığı önlemek için havalimanında bir toplantı düzenlendi. Kamu kurum ve kuruluşları ile sektör paydaşları katıldığı toplantıda, korsan taşımacılık ve hanutçuluğun önlenmesi için alınacak tedbirler ele alındı.

ANTALYA'DA KORSANA GEÇİT VERMEYECEKLER 

Antalya'da yeni turizm sezonuna girilirken, korsan taksiciliğin önlenmesi ön planda. Özellikle turistlerin huzurunu ve güvenliğini sağlamak adına korsan taksiciliğe karşı kararlı bir mücadele yürütülüyor. Turistlerin rahat ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri, Antalya'nın turizm imajının korunması ve geliştirilmesi için korsan taksiciliğin önüne geçilmesi büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda, yerel yönetimler ve ilgili kurumlar, sıkı denetimler ve etkin önlemlerle korsan taksiciliğe geçit vermemeye kararlı bir şekilde çalışıyor. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte, korsan taksiciliğin önlenmesi için yoğun çaba harcanacak ve bu alanda atılacak adımlar öne çıkarılacak.

Adana'da eski kaymakam 110 milyon TL'lik deprem parasını kriptoya yatırmış! Adana'da eski kaymakam 110 milyon TL'lik deprem parasını kriptoya yatırmış!

Antalya Taksi Esnafı 1

KORSAN TAŞIMACILIĞA SIKI DENETİM ÖNLEMİ! 

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan'ın uzun süredir mücadele ettiği korsan taşımacılık ve hanutçuluğun önlenmesi çalışmaları kapsamında, Antalya Havalimanı'nda bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, Havalimanı Mülki İdare Amiri Antalya Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu başkanlığında sektör paydaşları bir araya geldi. Toplantıda, turizmö sezonu öncesi yaşanan korsan taşımacılık sorunu ve alınması gereken önlemler ele alındı. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin en çok rahatsız olduğu hanutçuluk ve korsan taşımacılıkla mücadelede kararlılık vurgulandı. Devletin ve turizmin zarar görmemesi adına korsan taşımacılığa müsaade edilmeyeceği ve denetimlerin sıklaştırılacağı belirtildi. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, toplantının önemine vurgu yaparak, vatandaşların ve turistlerin sorunsuz bir taşımacılık hizmeti alması için kararlılıkla çalışacaklarını ifade ederek korsan taşımacılığa asla geçit vermeyeceklerini vurguladı. Ayrıca, paylaşımlı taşımacılık adı verilen korsan taşımacılıktan kaçınılması gerektiğini ve havalimanı denetimlerinde korsan taşımacılığa müsaade edilmeyeceği uyarısında bulundu.

Antalya Havalimanı Turist

KORSANA HAYIR! TOPLANTISINA KİMLER KATILDI? 

Antalya Havalimanı Fraport Tav Terminal İşletmeciliği Olimpos Salonu'nda düzenlenen korsan taşımacılıkla mücadele toplantıya Ulaştırma ve Altyapı 6.Bölge Müdürü Serhan Özkanlı,,Havalimanından Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Aydın,,DHMİ Antalya Havalimanı Başmüdürü Durdali Şavkar,Fraport Tav Havalimanı Genel Müdürü Erkan Yoldaş,Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı İlknur Köker ve Müdürlük görevlileri,Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME Daire Başkanı Nurettin Şengül,TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin ve TÜRSAB yetkilileri,Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan,Havalimanı Taksi Kooperatif Başkanı Tuncay Alaylı  katıldı.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ