Muratpaşa Cami'de sabah namazında bir araya gelen vatandaşlar, depremde yaşamını yitiren vatandaşlar için dua etti. Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, felaketlerin yaşanmayacağı gelecek günler diledi.

Taş Kağıt Makas Dizisi Nerede Çekiliyor? Konusu Nedir? Oyuncuları Kim? Taş Kağıt Makas Dizisi Nerede Çekiliyor? Konusu Nedir? Oyuncuları Kim?

YÜZLERCE VATANDAŞ BİR ARAYA GELDİ

Bu kapsamda Antalya ‘da da tüm camilerde 6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde, Elbistan ilçesinde ise 7,6 büyüklüğünde meydana gelen ve asrın felaketi olarak kayıtlara geçen iki büyük depremin yıl dönümünde eller hayatını kaybeden vatandaşlar için semaya kalktı. Bazı vatandaşların dua esnasında gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

MURATPAŞA CAMİYE AKIN ETTİLER

Vatandaşlar bu kapsamda tarihi Muratpaşa Camii’ne akın etti.  Camiyi dolduran yüzlerce vatandaş İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya'nın imametinde Sabah namazlarını eda ettiler. Sabah namazının kılınmasının ardından Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Müftü Yalçınkaya’nın depremde yaşamını yitiren vatandaşlar için ettiği duaya cemaat hep birlikte “Amin” dediler.

Muhabir: BÜLENT ÖNER