6 Şubat depremlerinin ardından bölgede yaşayan gazetecilerin yaşadığı sorunların anlatıldığı kitap Antalya'da yayınlandı. Gazeteci Semira Sibel Hürtaş ve Ali Taş tarafından hazırlanan kitapta; gazetecilerin deprem sonrasında yaşadıkları anlattı. Depremlerin ardından bölgede gazetecilerle yapılan görüşmelerin aktarıldığı kitabın dağıtımına başlanıldı. 

DEPREMLERİN ARDINDAN BÖLGEDE GAZETECİLERLE GÖRÜŞÜLDÜ

6 Şubat depremlerinin ardından deprem bölgesinde yaşayan gazetecilerin yaşadıklarının anlatıldığı “Yıkımdan Toparlanmaya Yerel Medya Raporu” adlı kitabın basımı tamamlandı. 6 Şubat depremlerine ilişkin yayınlanan bu önemli kitabın dağıtımına ise başlanıldı. Deprem bölgesindeki gazetecilerle yapılan görüşmelerin aktarıldığı kitap 6 Şubat’a yönelik önemli bir rapor olarak tanımlandı. 

GAZETECİLER YAŞADIKLARI SORUNLARI ANLATTI

Antalya’da basımı gerçekleştirilen “Yıkımdan Toparlanmaya Yerel Medya Raporu” adlı kitapta depremin ardından bölgede yaşayan gazetecilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekildi. Gazeteci Semira Sibel Hürtaş ve Ali Taş tarafından hazırlanan kitapta, depremlerin ardından yaşananlar bir kez daha gözler önüne sunuldu. 

KİTABIN DAĞITIMINA BAŞLANILDI

Gazeteci Semira Sibel Hürtaş ve Ali Taş tarafından hazırlanan “Yıkımdan Toparlanmaya Yerel Medya Raporu” adlı kitabın dağıtımına başlanıldı. Kitabın öncelikle deprem bölgesinde dağıtımının gerçekleştirileceği ardından ise ülke geneline dağıtımının tamamlanacağı ifade edildi. Diğer yandan hazırlanan kitabın Avrupa Birliği projeleri kapsamında yayınlandığı açıklandı.

Muhabir: BÜLENT ÖNER