Antalya’da Kurban Bayramı öncesi alış veriş yapmak için semt pazarlarına akın eden vatandaşlar limona gelen zam karşısında tepki gösterdiler. Kilogram fiyatı yer yer 100 liradan satılan limona yapılan son dakika zam Antalyalıları limonu taneyle almasına neden oldu.

CUMA PAZARI’NDA LİMONUN KİLOGRAM FİYATI 50 TL’DEN BAŞLADI!

Muratpaşa ilçesinde kurulan Cuma Pazarı’nda 14 Haziran tarihinde limonun kilogram fiyatı 50 liradan başladı. Limonun kilogram fiyatı kalitesine göre bazı tezgahlarda 70, bazı tezgahlarda ise 80 ile 90 liradan satışa sunuldu. Antalya’da bazı zincir market ile mahalle manavlarında limonun kilogram fiyatının 100 liradan satışa sunulması vatandaşları iyice çileden çıkarttı.

Cuma Pazarı Yeşillik 10 Mayıs

LİMONA GELEN ZAM…

Antalya’da son bir hafta içerisinde otel ve otel zincirlerinin toplu limon alımından dolayı piyasada limonun azaldığı ifade edildi. Bundan dolayı limona büyük zam yapıldığına dikkat çeken pazarcı esnafı, limonun diğer illerde ise daha pahalıya satıldığını ifade ettiler.

Limon Fiyatı

KURBAN BAYRAMINDAN SONRA LİMONUN KİLOGRAM FİYATI DÜŞER

16 Haziran’da başlayacak olan Kurban Bayramının sona ermesiyle birlikte limonun kilogram fiyatının düşeceğine dikkat çeken pazarcı esnafı şu açıklamalarda bulundular:

“Limonun kilogram fiyatına gelen zam en çok bizleri yordu. Limon almak isteyen vatandaşlar dil dökmekten yorulduk. Bu ansızın gelen zammın bayram ertesinde yerini düşüşe bırakacağını biliyoruz. Bu nedenle bugünden itibaren bayram boyunca vatandaşlarımız belki de limon tüketemeyecekler. Bizlerde esnaf olarak limon elimizde kalacak ve zarar edeceğiz.”

Limon-3

Muhabir: BÜLENT ÖNER