Çiçeği burnunda başkandan iş birliği sözü! Çiçeği burnunda başkandan iş birliği sözü!

Antalya’da 2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti Serik Belediye Başkan adayı olarak seçimleri kazanan ve 2024 Yerel Seçimleri’nde BBP’den Serik Belediye Başkan adayı olan Enver Aputkan büyük bir skandala imza attı. Serik ilçesinde seçim çalışması gerçekleştiren Enver Aputkan, kendisine oy vermeyeceğini belirten 70 yaşındaki Muhammet Büyükkaya isimli şahsı önce tartakladı ardından yumruk attı.

EMEKLİ ESNAFTAN ENVER APUTKAN’A TEPKİ 

Serik Belediye Başkanı ve BBP Başkan Adayı Enver Aputkan, ilçenin Memduh Bey Caddesi'nde esnaf ziyareti yaptığı sırada 70 yaşındaki emekli esnaf Muhammet Büyükkaya  ile karşılaştı. Büyükkaya, iddiaya göre kızını haksız yere işten çıkardığı gerekçesiyle Enver Aputkan'a oy vermeyeceğini söyleyerek tepki gösterdi.

ENVER APUTKAN’DAN 70 YAŞINDAKİ SEÇMENE YUMRUK

Bunun üzerine tartışma yaşandı. Çevredekiler araya girip, Enver Aputkan'ı sakinleştirmeye çalıştı. Ancak bu sırada Aputkan, Muhammet Büyükkaya'nın yüzüne yumruk atarak, tartakladı. Vatandaşlar araya girerek tarafları ayırdı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

ANTALYA SERİK BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Antalya Serik Belediyesi’ni 28 bin 759 oy ve yüzde 37,46 oy oranı ile Cumhur İttifakı’ndan AK Parti adayı Enver Aputkan kazandı. DSP adayı Mehmet Habalı ise 24 bin 777 oy ve yüzde 32,28’lik oranla ikinci sırada yer aldı. Serik’teki 2019 Yerel Seçimleri’nde İYİ Parti adayı Yusuf Mecek ise 21 bin 287 oy ve yüzde 27,73’lük oy oranı ile üçüncü sırada kendisine yer buldu.

SERİK BELEDİYE BAŞKANI ENVER APUTKAN KİMDİR? 

Enver Aputkan, 17.01.1956 tarihinde Serik Yukarıkocayatak Mahallesinde doğdu. İlk öğrenimini Yukarıkocayatak İlkokulu'da, orta öğrenimini Antalya İmam Hatip Lisesi'de, yüksek öğrenimini ise Isparta Eğitim Enstitüsü Matematik Öğretmenliği Bölümü'de tamamladı. Gençlik yıllarından itibaren siyasetle iç içe bir yaşam sürdü. 1989-1996 yılları arasında Yukarıkocayatak Köyü Muhtarlığı yapan Aputkan, 1996 yılında köy belde olunca düzenlenen ilk seçimlerde beldenin ilk belediye başkanı seçildi. Tarımsal faaliyetlerin ağırlıkta olduğu beldede çalışmalarda bulundu. Belediye Başkanlığı sürecinde halkla olumlu ilişkilerde bulunan Aputkan, beldeye bir çok hizmetin gelmesinde katkıda bulundu. 1999.2004 ve 2009 yıllarında Yukarıkocayatak Belediye Başkanı seçilen Aputkan, 2014 yılında Serik Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Serik Belediye Başkan Yardımcısı görevinde bulundu. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
Enver Aputkan Serik Baskan

Kaynak: DHA