Antalya’da ‘Torosların evladı’ olarak anılan CHP’li Muhittin Böcek’in başında bulunduğu Büyükşehir Belediyesi Kumluca ilçesinde yıllardır çözülmeye bekleyen o sorun için harekete geçti.

KUMLUCA’DAKİ O SORUN İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

‘Torosların evladı’ olarak anılan Muhittin Böcek’in başkanlık koltuğunda oturduğu CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca’daki o sorun için harekete geçti.  Kırsal bölgelerdeki yol çalışmalarına aralıksız devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Kumluca Yeşilköy Mahallesi’ni D-400 Karayolu’na bağlayan 9 kilometrelik yolda düzenleme çalışması başlattı. 

37 YILLIK SORUN TARİH OLUYOR

Hem turizme hem çiftçilere hizmet eden 9 kilometrelik yolun 37 yıldır kalıcı çözüm beklediğini belirten Yeşilköy Mahalle Muhtarı Şaban Öncel, “Turizm sezonu açılıyor. Adrasan için burası can damarır. Aynı zamanda bu yol tarım merkezi Mavikent için de çok önemli bir yoldur. 9 kilometre yol daha önce 85-87 yıllarında yapıldı ama yama yapılıyor tutmuyor. Başkanımıza müracaat ettik. O da ‘Ne gerekiyor yapılsın’ dedi. Allah razı olsun. Geldi ekipler, baktılar ‘yamayla kapanmayacak kazıp yeniden yapalım’ dediler” diye konuştu. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU