Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal bölgelerdeki üreticilere destekleri artarak sürüyor. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı yürüttüğü çalışmalarda kalkınmaya yönelik desteklerine hız kesmeden devam ediyor. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilere süt yemi desteği sağlayan, Süt Yemi Projesi ile sağmal ineklerde süt üretiminin arttırılması, üreticinin üzerindeki maliyet yükünün azaltılması hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla ilgilenen çiftçilerin mera alanlarını da ıslah ederek daha bol ve kaliteli yem elde etmelerine olanak sağlıyor.

"HAYVAN DESTEĞİ SAĞLANIYOR"

"Üretimde verimlilik ve süreklilik" hedefi ile birçok destek sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin ve besicilerin yanında olmayı sürdürüyor. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin yüklerini hafifletmek amacıyla mera alanlarını ıslah eden, besiciler için birçok destek sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, yem hibelerinin ve ücretsiz veterinerlik hizmetlerinin yanı sıra canlı hayvan desteği sağlıyor. Öte yandan mera alanlarını ıslah eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin daha bol ve kaliteli yem elde etmelerine vesile oluyor.

"KALİTELİ OTLARA ULAŞIYORLAR"

Çalışmalara ilişkin konuşan Tarımsal Hizmetler Dairesi Araştırma Geliştirme Proje Şube Müdürü Dr. Deniz İlaslan Çürek, "Çiftçilerimizin kaliteli ve bol yeme ulaşabilmeleri için mera alanlarımızı ıslah ediyoruz. Detaylı analizler ile en uygun mera tohumlarını belirliyor, gübreleme çalışmaları yapıyor, hayvanların verimli, kaliteli otlara ulaşmasını sağlıyoruz. Hayvancılıkta verimi artırıyoruz" dedi.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR

Hayvancılıkla uğraşan isimler ise "Büyükşehir yanımızda oluyor, hayvanlarımız daha sağlıklı besleniyor" diyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Muhabir: Duygu Tekin