Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin bir yaşam alanı haline getirdiği plaj yerli ve yabancı turistlerle kentteki yerleşik vatandaşların ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Dünyaca ünlü falez sahil bandında bulunan İnciraltı Plajı'nda sezon başladı. Plaja girişler bu yıl da ücretsiz.

İNCİRALTI PLAJI BU YILDA ÜCRETSİZ

Antalya’nın dünyaca ünlü falez sahil bandından turistleri ve kent sakinlerini Akdeniz’in masmavi sularıyla buluşturan Muratpaşa Belediyesi falez plajlarından İnciraltı’nda yeni sezon başladı.

İlgili İçerik: Antalya'nın En Güzel Plajları: Yüzmeye ve Güneşlenmeye Doymayacağınız En Güzel 10 Antalya Plajı!

İNCİRALTI PLAJI SAAT KAÇTA AÇILIYOR?

Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin 5 plajı arasında asansörle inilebilen tek plaj olan İnciraltı’na  girişler bu yılda ücretsiz. Saat 06.00’da kapıları açılan plajda saat 08.00’dan itibaren plaj hizmetleri başlıyor. Mükemmel konumuyla yüzlerce vatandaşın denize girmek için tercih ettiği İnciraltı'nda şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ise 100 lira.  

İNCİRALTI PLAJI'NDA YİYECEK VE İÇECEK DE BULUNUYOR

Yiyecek ve içecek satın alabilecek bir belediye işletmesinin de yer aldığı plajda tuvalet ve duş imkanı da bulunuyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2016’da açılan İnciraltı Falez Plajı’nın sahil ve kıyılarının halkın kullanımında kalması noktasında Muratpaşa’da gösterdikleri önemli kamu hassasiyetinin somut örneklerinden biri olduğunu söyledi.

İNCİRALTI PLAJI DOĞAL GÜZELLİKLERİYLE TATİLCİLERİ MEST EDİYOR

Başkan Uysal,  İnciraltı Plajı'nı vatandaşın hizmetine sunarken kamu kurum ve kuruluşları için örnek olacak bir anlayışla hareket ettiklerini belirtti. İnciraltı Falez Plajı’nda yeni sezonun ilk misafirlerinden Ali Demir ise arkadaşının tavsiyesi üzerine geldiği plajda fiyatları çok uygun bulurken manzaradan da etkilendiğini söyledi. 

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi / Bülten