Aşkları engel tanımadı! Tam 88 madalya kazandı Aşkları engel tanımadı! Tam 88 madalya kazandı

Her yıl yüzlerce işçinin iş kazası nedeniyle hayatını kaybettiği Türkiye'de, iş güvenliğinin önemi her geçen artıyor. İş hayatında çalışanların sağlığının ve güvenliğinin korunması büyük önem taşıyor. ANTALYAİSGDER Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ant, iş sağlığı ve güvenliğinin öncelikli hedefinin insan onuruna yakışır çalışma koşullarının sağlanması ve iş kazaları ile meslek hastalıklarının önlenmesi olduğunu vurguladı.

ALINAN ÖNLEMLER SAYESİNDE İŞ KAZALARI ÖNLENİYOR

Antalya'da faaliyet gösteren yüzlerce iş sağlığı ve güvenliği profesyoneli, işverenlere danışmanlık hizmeti vererek çalışma ortamlarını güvenli hale getirmekte ve çalışanların sağlık ve güvenlik kurallarına uyumunu sağlanıyor. Alınan önlemler sayesinde iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçilebiliyor.

İŞ SAĞLIĞI BİLİNCİ KAZANDIRILIYOR

İş sağlığı ve güvenliği kültürünün geliştirilmesi amacıyla işyerlerinde eğitimler, risk analizleri, yangın ve acil durum tatbikatları düzenleniyor. Böylelikle çalışanlar bilinçlenmekte ve iş sağlığı ve güvenliği bilinci artırılıyor.

İşçi Ölümleri Tmmob Açiklamax

İŞ KAZALARI NASIL ÖNLENİLİR?

Başkan Ümit Ant, çalışanlar, işverenler ve hükümetin iş sağlığı ve güvenliği konusunda üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle işyerlerinde olası ölümlü ya da yaralanmalı iş kazalarının önlenebileceğini belirtti. Tüm çalışanlara sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı dileyen ANTALYAİSGDER Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ant, iş sağlığı ve güvenliği haftasının öneminin vurgulanması gerektiğini ve bu kapsamda atılacak adımların önemine dikkat çekti.

Kaynak: HABER MERKEZİ