Antalya'da yaz aylarının gelmesiyle sıcaklıklar rekor seviyelere yükseldi. Yaz mevsimin vazgeçilmez meyvelerinden biri olan kiraz ise tezgahlarda yerini aldı. Fakat Antalyalıların en sevdiği meyvelerden biri olan kirazın fiyatı ceplerini yakıyor. Tezgahları kıpkırımızı rengiyle süsleyen kirazların kilosu fahiş fiyatlara marketlerde satıldığını gören vatandaşlar, tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. 

ANTALYALILAR GÖRDÜKLERİNE İNANAMADI

Antalay'da bayram alışverişi yapmak için markete giden bir vatandaş gördüğüne inamadı. Bayram öncesi misafirleri için hazırlık yapan ve masasında meyve olarak kirazında bulunmasını isteyen vatandaş, Napolyon Kiraz’ının kilosunun 'sadece bugüne özel olarak 349 TL’den 249 TL’ye düştüğü' fiyat etiketini okuyunca hayretler içerisinde kaldı. Bu manzara karşısında şok geçiren vatandaş tepkisini sosyal medya üzerinden dile getirdi. 

KİRAZIN KİLOSU 380TL’DEN SATILIYOR

Farklı bir markette aynı durum ile karşılaşan başka bir vatandaşta durumu sosyal medya hesabından paylaştı. Bayram öncesi alışveriş yapmak için markette giden ve kiraz almak isteyen bir vatandaş kirazın kilosunun fiyatını görünce adeta şok geçirdi. Etikette Napolyon Kiraz’ının kilosunun yaklaşık 380 TL’ye satıldığını gören vatandaş gördüğü manzara karşısındaki şaşkınlığını sosyla medya hesabından dile getirdi. Bayramda kiraz almak isteyen vatandaşlar fiyatları görünce büyük bir hayal kırılığına uğradı. 

BU BAYRAM KİRAZ OLMAYACAK 

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala misafirleri için hazırlık yapan Antalyalılar, kiraz fiyatlarına oldukça tepkili. Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden olan ve herkes tarafından sevilen kirazın kilosunun bu denli fahiş fiyata satılmasına tepkiler büyüyor. Kirazın cep yakan bu fiyatları karşısında mağdur olan vatandaşlar yetkililere seslenerek bu duruma el atmaları için ricada bulundu.


Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP