Antalya’da altın hem yerli hem yabancılar tarafından altın yok satıyor. Kuyumcular altın alıcılarına altın yetiştiremiyor. 2023 yılında yatırımcıyı yüzde 80 kazandıran altın güvenilir bir liman olmaya devam ederken önemli bir adım atıldı. 

HEM YATIRIMCI HEM DOLANDIRICI ARTTI

Altın fiyatlarının sürekli artışı yatırımcıyı daha da altına yöneltiyor. Ekonomistler Merkez Bankası’nın altın fiyatlarını daha da yükselteceğini söyledi. 
Antalya’da altın yatırımı yapanların sayısı artarken bunun yanında dolandırıcılık vakaları da artıyor. Antalya’da kuyumcular dolandırıcılara karşı önlemlerini arttırıyor. 

KUYUMCULAR DOLANDIRICILIK VAKALARINDA ÖNLEMLERİNİ ARTTIRDI

Halk TV'de yer alan habere göre, dolandırıcılık vakalarındaki artış nedeniyle kuyumcular, kesme altın satışını büyük ölçüde durdurma kararı aldı.

KUYUMCULAR VE VATANDAŞLAR MADDİ KAYIP YAŞIYOR

Eski takılardan elde edilen kesme altında yapılan dolandırıcılığın arttığı gözlemlendi. Dolandırıcılar, sahte altınları kesme altın gibi göstererek vatandaşları kandırmaya çalışıyor. Bu durum, hem kuyumculara hem de vatandaşlara maddi kayıplar yaşatıyor.

ANTALYA'DA KUYUMCULAR UYARIDA BULUNDU

Antalya’da kuyumcular, dolandırıcılık olaylarına karşı kesme altın satışını büyük ölçüde durdurdu. Antalya’da kuyumcular, müşterilerini uyarıda bulunarak bilgilendiriyor.


 

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN