Antalya Büyükşehir Belediyesi minikleri her yıl milyonlarca yerli ve yabancı misafirin geldiği Antalya Havalimanı’nı gezdirdi. İzciler, havalimanı gezerken büyük bir keyif alırken, bakımda olan bir uçağı ise yerinde inceleme fırsatını buldu. 

MİNİKLER İLK KEZ UÇAKLARI YAKINDAN GÖRDÜ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bünyesinde yürütülen izcilik faaliyetleri kapsamında genç izciler, çeşitli aktivitelerle hem sosyalleşiyor hem de bilgileniyor. Büyükşehir Belediyesi izcilerin bu kez ziyaret noktası her yıl dünyadan milyonlarca yolcuyu ağırlayan Antalya Havalimanı oldu. Büyükşehir Belediyesi izcileri ilk olarak iç hatlar terminalini gezdirdi. 

YANGIN SÖNDÜRME GÖSTERİSİNİ İZLEDİLER

Havalimanın işleyişi hakkında yetkililerden bilgi alan izciler daha sonra ise apronda bakımda bulunan bir uçağı inceldi. Hayatlarında ilk kez bir uçağın kokpitini görme fırsatı bulan izciler büyülendi. İzciler gezi boyunca meraklarını gidermek için ekip liderleri ve havalimanı süpervizörına sorular yöneltti. Uçakta büyük bir heyecan yaşayan izciler, daha sonra Devlet Hava Meydanları İşletmesi Kaza Yangın İstasyonu yetkililerinden bilgi alarak, kısa bir yangın söndürme gösterisi izledi. Genç izcilerin havalimanı gezisi büyük bir keyifle son buldu.  


 

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ-BÜLTEN