Konyaaltı Belediyesi Toros Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören minik öğrenciler, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü nedeniyle etkinlik düzenledi. Etkinlikte minik öğrenciler sokak hayvanları için yaptıkları yuva ve mamaları parka bıraktı.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK YAPTILAR

Toros Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen etkinlikte Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden veteriner hekimin, miniklere sokak hayvanları konusunda eğitim vermesiyle başladı. Eğitimin ardından minikler Konyaaltı Belediyesi’ne ait barınaklardan getirilen yavru kedileri sevdi. Minik öğrenciler daha sonra öğretmenleri eşliğinde sokak hayvanları için yaptıkları barınak ve mamaları parklara bıraktı. 

AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Toros Kreşi ve Gündüz Bakımevi sorumlu öğretmenlerinden Gülseren Çelik, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü nedeniyle minik öğrencilere günün anlam ve önemini anlattıklarını belirterek, “Farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz etkinlikte öğrencilerimiz sokak hayvanları için yuva ve mama hazırladı. Etkinlik sonunda öğrenciler hazırladıkları mama ve yuvaları okul çevresinde bulunan parka bıraktı” dedi.

“HAYVANLARI ÇOK SEVİYORUM’’

Toros Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören Bartu Ziya Beytaş, “4 Nisan Sokak Hayvanları Koruma Günü’nde resim yaptık. Kedileri severek onların kalbini dinledik” dedi. Kreşte eğitim gören Tuğra Ünal da, “Sokak hayvanları için mama hazırladık. Onlar için hazırladığımız barınakları parka bıraktık. Hayvanları çok seviyorum’’ diye konuştu. Öğrencilerden Nehir Kuru ise, “Bugün 4 Nisan Sokak Hayvanları Koruma Günü. Sokak hayvanlarına yuva hazırladık. Mutluyum. Hayvanları çok seviyorum’’ diye konuştu. 

40 bin TL maaşla çalışacak personel bulamadılar! Çareyi böyle buldular 40 bin TL maaşla çalışacak personel bulamadılar! Çareyi böyle buldular

Kaynak: İHA