CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik vaatlerini sıralamaya devam ediyor. 5 yıllık Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği Halk Et, Halk Süt, Halk Mama, Halk Ekmek, AntSu projlereni hatırlatan Muhittin Böcek, yeni dönemde de halkçı projelerin kesintiye uğramayacağını aktardı. Antalya’nın trafik sorununa ilişkin de vaatlerde bulunan CHP’nin Antalya Büyükşehir adayı Böcek, Yerel Seçimler’de tekrar başkanlık koltuğuna oturması halinde şehre metro hattı kazandıracağını müjdeledi. 

Antalya'da CHP'liler bayramlaşma mesaisinde Antalya'da CHP'liler bayramlaşma mesaisinde

ANTALYA’DA KREŞ SAYISI ARTACAK

5 yıllık Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı süresince, barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencileri için 5 yeni yurt açtığını hatırlatan CHP’li Böcek,  yurt sayısını 2 katına, burs verilen öğrenci sayısını 15 bine çıkaracağını açıkladı. Anne ve babalar için büyük bir problem haline gelen kreş sorununa da değinen Muhittin Böcek, okul öncesi çocuklar için 5 yılda 15 kreş açtıklarını anımsatarak, ikinci 5 yılında kreş sayısını 50’ye çıkaracağını müjdeledi. 

HALKÇI PROJELER KESİNTİYE UĞRAMAYACAK 

CHP’nin Antalya Büyükşehir adayı Muhittin Böcek yeni dönemde de halkçı projelerini kesintiye uğratmayacağını belirtti. 5 ilçede kurulacak Kent Lokantaları ile belediyenin üretim tesislerinde üretilen yemekler uygun fiyatla halka sunulacağını müjdeleyen Muhittin Böcek, ihtiyaç sahibi Antalyalıların uygun fiyatlı ürünleri erişmesi noktasında Halk Bakkal Projesi ile kadın kooperatiflerinin ve belediye iştiraklerinin ürünleri ekonomik fiyatlarla halkla ulaştırılacağını aktardı. Böcek’in halkçı müjdeleri arasında bebeklerin ilk 6 aylık bez ihtiyacının karşılanması, yeni evlenecek çiftlere beyaz eşya desteği gibi projelerde yer aldı. 

CHP’Lİ BÖCEK’TEN ANTALYA’YA METRO MÜJDESİ

Antalya’nın trafik sorununa ilişkin de vaatlerde bulunan CHP’nin Antalya Büyükşehir adayı Böcek, Yerel Seçimler’de tekrar başkanlık koltuğuna oturması halinde şehre metro hattı kazandıracağını müjdeledi. Antalya’da son 5 yılda nüfusun 184 bin kişi, araç sayısının ise 395 bin adet arttığına dikkat çeken Böcek, “Mevcut hiçbir yolu daraltmadım aksine şerit sayılarını artırdım. 125 akıllı kavşak yaptık. Yeni dönemde Antalya’yı metro ile tanıştıracağız. 5 buçuk KM’si yer altından geçecek Konyaaltı-Varsak 4. Etap Raylı Sistemi 17 Nisan’da ihale ediyoruz. Herkesin başkanı olarak doğru projelerle 5 yıl daha azimle gururla Antalya’ya hizmet etmek istiyorum” diye konuştu.

ANTALYA KONYAALTI’NDA YENİ YOLLAR AÇILACAK

Trafik sorununa yeni çözüm yolları kapsamında yeni açacakları Doğu Batı ulaşım aksıyla trafiği rahatlatacaklarını belirten Muhittin Böcek, “Meltem Bulvarı’ndan 2 buçuk kilometre yer altı yoluyla trafiği batıya doğru akıtarak yeni bir arter açacağız. Kent trafiğindeki artışı alt yapı projelerimizle dengeleyerek kontrol altına alacağız. Trafik yoğunluğunun yaşandığı bölgelerde halkın şehir içi ulaşımını kolaylaştıracak çözümler sunacağız” ifadelerini kullandı. 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU