31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kaldı. Antalya'da en büyük heyecan muhtarlık yarışında... Bu yıl özellikle Antalya'da muhtar adaylarının yoğunluğu dikkatlerden kaçmıyor. Her mahallede ortalama 8-10 adayla seçime gidiliyor. Tabii bir o kadar da muhtar ihtiyar heyeti adayları söz konusu...  İl Kültür Müdürlüğü verilerine göre İlimizde toplam 19 İlçe Belediyesi ve 74 Belde Belediyesi ile 717 Mahalle ve 581 Köy Muhtarlığı mevcut bulunuyor. Köylerde fazla aday olmuyor ancak, şehir içindeki mahallelerde muhtarlık yarışı pek yoğun geçecek...

3 DÖNEMDİR BABASINI YARDIM EDİYORDU, ŞİMDİ KENDİSİ ADAY OLDU

Muhtarlık yarışında bu yıl 3 dönemdir Antalya Muratpaşa Deniz Mahallesi Muhtarlığını yapan Mustafa Öztürk’ün oğlu da var. Deniz Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk, yaşı nedeniyle yapamadığı hizmetleri yıllardır oğlu Mehmet Zafer Öztürk’ün yardımıyla yaptığını söyledi. Öztürk tüm mahalleyi tanıyan ve muhtarlık hizmetlerinin çoğuna yardımcı olan oğlunun aday olmasından gurur duyduğunu belirtti. 

"OĞLUM MAHALLESİNİN VE İNSANLARIN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYOR"

Kendisini 'Muhtarlık babadan oğula mı geçecek' diye eleştirenlere de yanıtını şöyle verdi:

"Mehmet Zafer Öztürk benim oğlum ya da farklı bir aday olsa ne fark eder. Eğer oğlum seçimlerde mahalle halkının oyunu kazanırsa Deniz Mahallesi Muhtarı olacak. Ya da bir başka aday muhtar olacak. Herkes aynı koşullarda sandıkta kazanır ya da kaybeder. Ancak Mehmet Zafer Öztürk zaten yıllardır bana yardım için bu mahallenin yapısını, insanını ve sorunlarını çok iyi biliyor. Tabii ki bu da ona bir avantaj sağlıyor. Bunun dışında gazetelerde haberler yapıp beni hedef göstermeleri çok üzdü beni. Yıllardır bu mahalle için elimden geleni yapıyorum. Herkesin sorununa çözüm bulmaya çalışıyorum. Bizim muhtarlığımız hergün komşularımızla dolup taşar, işi olmayan ziyarete uğrar." diyerek seçimlerde yarışacak tüm adaylara başarılar diledi.

Acil serviste davetsiz misafir: Eşek firarda! Acil serviste davetsiz misafir: Eşek firarda!


 

Muhabir: YEŞİM ERTAN