Antalya’da yaşanan teleferik kazasıyla ilgili Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanması büyük tepki çekti. CHP’den konuyla ilgili olarak ‘Kocagöz’ yalnız değildir açıklamaları üst üste gelirken, CHP’liler yaşananları hem adliye hem cezaevi önünde gece boyu protesto etti. Günün aydınlanmasıyla da devam eden protestolar bugün öğlen adliye önündeki dev basın açıklamasıyla sürecek.

KOCAGÖZ’ÜN TUTUKLANMADAN HEMEN ÖNCEKİ CÜMLELERİ

Mesut Kocagöz’ün yaşanan teleferik kazasıyla ilgili bilgi vermek için gittiği Antalya Adliyesi’ndeki son cümleleri ortaya çıktı. Adliye'ye bilgisine başvurulmak üzere çağrıldığını sanan Kocagöz, tutuklanma talebinin ibrazı üzerine, “Teleferik benden önceki genel müdür döneminde faaliyete alınmıştı. Benim herhangi bir sorumluluğum var ise benim haricimde sorumluluğa gidecek 4 kişi daha bulunmaktadır" cümlesini kullandı. 

Mesut Kocagöz Bölge Adliye Mazbata Kalp Işareti

CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL’DEN TEPKİ 

Tünektepe Teleferik Tesislerinde meydana gelen kazaya ilişkin CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasını parti merkezinden de tepkiler art arda geldi. CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, " Mesut başkanın tutuklanmasının tek nedeni 30 yıl sonra Kepez'i almamızdır" açıklamasında bulunurken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise "Karar siyasidir" değerlendirmesinde bulundu. 

Özgür Özel Antalya Mitingi 07 Forma Ile Halkı Selamla

ANTALYA ADLİYESİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPILACAK

Teleferik kazasıyla ilgili olarak Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasının ‘siyasi’ olarak yorumlandığı CHP kanadı, bugün saat 13.00’da Antalya Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak. CHP kurmaylarının da çıkarma yapacağı basın açıklamasıyla ilgili davette, “Adalet öldü! Antalyalılar halkın iradesine sahip çıkın” ifadelerine yer verilerek, Mesut Kocagöz’ün seçimi kazandığı için AK Parti iktidarı tarafından cezalandırılmak istendiği ifade edildi. 

Nail Kamacı Adliye Önünde Mesut Kocagöz Açıklaması

İYİ Partili Kaya'dan AK Partili Mevlüt Çavuşoğlu'na EXPO hatırlatması İYİ Partili Kaya'dan AK Partili Mevlüt Çavuşoğlu'na EXPO hatırlatması

CHP’LİLER CEZAEVİ ÖNÜNDE NÖBET TUTTU

Mesut Kocagöz’ün akşam saatlerinde tutuklanması üzerine CHP’liler Antalya Adliyesi önüne akın etmişti. Yaşananları protesto eden CHP’liler uzun süre adliye önünden ayrılmadı. Antalya’daki teleferik kazasıyla ilgili CHP’li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına yönelik tepkiler adliye önüyle sınırlı kalmadı. Bazı CHP’liler, Kocagöz’ün gönderildiği cezaevinin önünde çadır kurup sabahlayarak yaşananlara tepki gösterdi. 


 

Muhabir: VELİ AKOĞLU