AK Parti'den 'çetin' yorum: "Antalya bize muhalefet görevi verdi" AK Parti'den 'çetin' yorum: "Antalya bize muhalefet görevi verdi"

Muratpaşa’da Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan TİP Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi adayı Gamze Pelin Demircan belediyelerin sorumluluklarını yerine getirmediğine vurgu yaptı. Demircan,” Günümüzde maalesef sokak hayvanları/sahipsiz hayvanlar olarak tanımlanan ciddi bir sorun vardır. Köpeklerin toplatılmasına, barınaklarda ölüme terk edilmesine, unutulmasına karşıyım” dedi.

BARINAKLARDA ÖLÜME TERK EDİLİYOR

Dün Muratpaşa İlçesi Yeşilbahçe mahallesi’nde bir sokak köpeğinin saldırısına uğrayan TİP Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi adayı Gamze Pelin Demircan ise belediyelerin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini belirtti. 
Demircan, “Vekil adayı iken Hayvan Hakları İzleme Komitesinin  " söz veriyorum " metnini imzalamıştım. Çünkü mecliste hayvanlar için hak, hukuk, adalet diyecek birilerinin olması gerekiyordu. Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyesi adayı olarak da söz veriyorum yasanın tanımladığı görev sorumlulukları yerine getireceğiz. Günümüzde maalesef sokak hayvanları/sahipsiz hayvanlar olarak tanımlanan ciddi bir sorun vardır. Köpeklerin toplatılmasına, barınaklarda ölüme terk edilmesine, unutulmasına karşıyım. Aşıları yapılacak, kısırlaştırılacak en basitinden bu uygulamalar yapıldığı takdirde sokak hayvanı olarak ifade edilen sorun kısa dönemde kontrol altına alınmış olacaktır. Sokak hayvanlarının kendi bulundukları yaşam alanlarından uzaklaştırılmadan onlar için güvenli alanlar oluşturulmalıdır ve biz oluşturacağız. Bu sorunun kaynağı veya sorunun büyümesine neden olan 5199 sayılı kanuna rağmen yerel ve merkezi yönetim birimleri görevini yeterince yerine getirmemektedir” dedi.

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP