Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği ANTSU Projesi Antalyalılarla buluştu. Torosların doğal kaynak suyu ANTSU halk ekmek büfelerinde, mobil araçlarla mahalle aralarında ve pazar yerlerinde satışa sunuldu. Piyasa şartlarında 65-75 TL bandında olan ve ANTSU tarafından 25 TL'ye satılan 19 litre damacana suyu adeta 'yok' satıyor. Sudan ucuz olan ANTSU, 100'ün üzerinde halk ekmek büfesinde, mobil araçlarla mahalle aralarında ve pazar yerlerinde satışa başladı.

SULAR MALİYET FİYATINDAN SATILIYOR

Hijyen ve kaliteden taviz vermeden piyasa şartlarında 65-75 TL bandında olan 19 litre damacana su hesaplı bir şekilde halkın hizmetine sunuldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kendi tesislerinde hijyen ortamında dolumu yapılan ANTSU, maliyet fiyatı olan 25 TL'den Antalyalı vatandaşlarla buluştu. Kumluca Büyükalan köyünde Karaağaç kaynağından çıkan doğal kaynak suyu modern arıtma tesisinde en son teknoloji ile en üst düzeyde arıtılarak, uluslararası standartlardaki damacana dolum tesisinde paketleniyor.

Osman Tarık Özçelik, Alanya Belediyesi’nin borç listesini belediye binasına astı! Görenler kara kara düşündü Osman Tarık Özçelik, Alanya Belediyesi’nin borç listesini belediye binasına astı! Görenler kara kara düşündü

A W149497 07

"SU HALKINDIR"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "‘Su halkındır, sağlıklı ve ekonomik su herkesin hakkıdır' diyerek ANTSU Projesi'ni hayata geçirdik. Toroslardan gelen eşsiz lezzetteki doğal kaynak suyu, Antalyalılara ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Afetlerde de vatandaşımıza ücretsiz olarak Antalya'nın suyunu dağıttık. ANTSU artık her evde gönül rahatlığıyla içilebilecek. Piyasadan çok uygun fiyata satışa sunuldu. Bir damacana fiyatına üç damacana su alınabilecek. Biz de bu vesileyle su içenleriniz çok olsun diyoruz' dedi.

ANTSU'YA YOĞUN İLGİ

Halk Ekmek büfe işletmecisi Bilal Akkuş, ANTSU'ya ilginin yoğun olduğunu belirterek, “Su satışına başladığımızı gören vatandaşlar kısa sürede gelen suları tüketti. Su fiyatının piyasaya oranla çok uygun olması nedeniyle kısa sürede satışı yapıldı. Yeni siparişleri bekliyoruz” dedi.

İKİ AY ÖNCE HAYATA GEÇTİ

ANET Genel Müdür Yardımcısı Buğra Samsunlu, ANTSU'nun gezici araçlarla birlikte Antalyalıların hizmetinde olduğunu belirterek, "Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçesinde sokaklarda belirli güzergah ve saatlerde gezerek, vatandaşımızı uygun fiyatlı suyu tedarik ediyoruz. 19 litrelik tek kullanımlık pet damacana bir de geri dönüşümlü polikarbon damacana olmak üzere iki ürünümüz var. Bunların satışlarını araçlarımızda gerçekleştiriyoruz. Kurmuş olduğumuz sistemle kredi kartı ve nakit olarak satılıyor. Tek kullanımlık damaca ve polikarbon geri dönüşümlü damacananın fiyatı aynı 25 TL. İlk defa sisteme girenler için bir defalık 100 TL'lik depozito ücreti alıyoruz. Vatandaşımızın elinde kullanım ömrü dolmamış damacanaları takas ederlerse 50 TL veriyorlar. Onun haricinde her seferinde her damacanayı 25 TL'ye alabilirler. ANTSU iki ay önce sahaya çıktı. Marketlerde satışı yapılıyordu ama şimdi halkımıza da indirgendi. İlk günden satışlarda büyük bir yoğunluk var" dedi. 

"ÇOK UYGUN"

Suyu gören Arif Kaya, başka markalarda su aldığını ama fiyatının sürekli yükseldiğini dile getirerek, "Son getirildiğinde damacana suyu 75'e almıştım. 75'in yanında 25, sanki bedavaya alıyormuş gibi bir durum oluyor. Fiyat çok uygun, evime alacağım" diye konuştu.

"ÇOK MEMNUNUZ"

6 adet tek kullanımlık damacana alan Lütfiye Yıldız, Fiyat çok uygun, biz normalde 80 TL'ye alıyoruz. Bu fiyat bedava gibi bir şey, 25 TL. 5 tane aldım, bir daha alacağım. Çok memnunuz, biz zaten sürekli buradan alışveriş yapıyoruz" dedi. ANET noktasından 2 damacana su alan Murat Camgöz, "25 TL'lik fiyattan çok memnunum. Bundan daha güzel ne var. Normalde damacana suyu 65 TL'ye alıyordum. Bugün bu fiyatı gördüm ve aldım. Bundan sonra da almaya devam edeceğim" diye konuştu. 

Kaynak: İHA