Yerel Seçimler nedeniyle başlangıcı geç verilmek zorunda kalınan yağlı pehlivan güreşleri Antalya Kumluca’da start aldı. 25'inci Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında gerçekleştirilen yağlı güreşlerde Fatih Atlı başpehlivan oldu.

2024’ÜN İLK BAŞPEHLİVANI FATİH ATLI OLDU

Kumluca’daki yağlı güreşlerde, 70’i başpehlivan olmak üzere bin 240 pehlivan er meydanına çıktı. Zaman zaman sinirlerin gerildiği er meydanında finale kalan isimlerse Fatih Atlı ve Enes Doğan oldu. Kıran kırana geçen final güreşinde, atak yapan Fatih Atlı, rakibinin sırtını yere getirerek 25’nci Kumluca Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan oldu. 

BAŞPEHLİVAN ATLI’DAN KIRKPINAR MESAJI

Kumluca’daki yağlı pehlivan güreşlerinde birincilik kürsüsüne çıkan başpehlivan Fatih Atlı, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini ve sezonun ilk güreşinde de birinci olarak hazırlık sürecinin meyvelerini toplamaya başladığını kaydetti. Başpehlivan Atlı, “Hak ettiğimi düşünüyorum. İnşallah bu yıl iyi bir sezon geçirir, Kırkpınar'da ve başka güreşlerde dereceler elde ederim" açıklamasında bulundu. 

KUMLUCA’DA GÜREŞ AĞALIĞI İÇİN 3 MİLYON ÖDENDİ

Fatih Atlı ve Enes Doğan arasındaki final güreşinin ardından düzenlenen kupa ve madalya töreninde dereceye giren pehlivanlara kupa ve madalyaları takdim edildi. Sabah başlayan 14 saat süresince er meydanında kıran kırana mücadelelere sahne olan Kumluca güreşlerinde ağalık ihalesini ise iş insanı Ercan Sabur, 3 milyon 7 bin lirayla kazandı.

Yağlı Güreş Pehlivan (2)

2025’DE KUMLUCA GÜREŞLERİ 3 GÜN SÜRECEK

Önümüzdeki yıl yapılacak yağlı pehlivan güreşleriyle ilgili güreş severlere müjde veren Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, 1 gün süren Kumluca güreşlerinin önümüzdeki yıl 3 güne yayılacağını açıkladı. Başkan Avcıoğlu, "Güreşlerimizi 2025 yılında lig usulüne göre 3 gün sürecek şekilde yapmayı planlıyoruz. Seyircimizin coşkusuna, güreşçilerimizin ilgisine bizler de destek olacağız" dedi.

Muhabir: VELİ AKOĞLU