Antalya Gaziantepliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Güneş, 27 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Cam Piramit'te devam edecek olan festivalin dolu dolu geçtiğini ifade etti. Gaziantep kültürünün en iyi şekilde anlatıldığı festivalin 8 gün süreceğini kaydeden Güneş, tüm Antalyalıların bu kültür şölenine davetli olduğunu söyledi. 

GAZİANTEP'İN YÖRESEL YEMEKLERİ BU FESTİVALDE

Gaziantep kültürünün anlatılacağı festivale yönelik açıklamalarda bulunan Antalya Gaziantepliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Güneş, festival kapsamında yöresel ürünlerin ve yemeklerin tanıtılacağını, kültürel etkinlikler, sıra geceleri ve sirk gösterilerinin yer alacağını ifade etti.

Gaziantepliler Festivali Vatandaşlar

CAM PİRAMİT FESTİVAL ALANINA DÖNDÜ

Cam Piramitte 27 Nisan’da başlayan festivale katılımın yüksek olduğuna dikkat çeken Güneş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Gastronomi şehri Gaziantep’imizi Antalya’da en iyi şekilde tanıtmak için başlayan organizasyon dolu dolu geçiyor. Antalya’da yaşayan Gaziantepliler bu festivalde doğdukları şehre olan özlemlerini gidermiş olacak. Gastronominin yanında bir kültür şehri olan Gaziantep’in aslına uygun tüm zenginliklerini bu festivalde katılımcılara sunacağız.”

KATMERCİ MAHMUT USTA FESTİVALE DAMGA VURDU

Antalya’da yaşayan Gaziantepliler hafta sonu düzenlenen bu festivale akın etti. Yarışmaların yanı sıra sıra gecelerinin düzenlediği festivalde en büyük ilgiyi ise katmerci Mahmut usta gördü. İlginç katmer şovlarıyla ziyaretçileri büyüleyen Mahmut usta ayrıca düzenlenen tatlı yeme yarışmalarıyla da büyük ilgi gördü. Mahmut usta yarışmalarda birinci gelen Antalyalılara birer kilogram Gaziantep baklavası hediye etti. 
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER