Flütte Lelya Bayramoğulları'nın, Sopranoda Simge Büyükedes'in,  Arpte Aslıhan Güngör’ün yer aldığı Antalya’nın önde gelen müzik gruplarından Trio Patara, 17 Nisan'da Budapeşte Gelenekler Evi'nde muhteşem bir konser gerçekleştirdi. Yurt dışı turnelerinde Edinburgh’tan sonra Budapeşte'de büyük beğeni toplayan Trio Patara, Türk-Macar Kültür Yılı vesilesi ile Macaristan Gelenekler Evi'nde konser düzenlendi. Trio Patara, dünya müziklerinin yanı sıra kendi müziklerinden de hoş bir seçki sundu.

İLBER ORTAYLI'DAN TAM NOT

Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu'nun himayesinde gerçekleşen konseri büyük bir hayranlıkla dinleyen izleyiciler, grubun sanatçılarını alkış yağmuruna tutarak kendilerini iki kez sahneye davet etti. Konseri İzleyenler arasında bulunan ünlü Tarih Prof. İlber Ortaylı’da grubu içtenlikle kutlayarak grubun bundan sonraki konserlerinin takipçisi olacağını belirtti. 

Budapeşte Konser2

MUTLU VE GURURLUYUZ

Grup üyeleri, ülkeyi en iyi şekilde temsil ederek döndükleri için mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, "Trio Patara ile Budapeşte konserimiz zarif büyükelçimiz Gülşen Karanis Ekşioğlu himayelerinde gerçekleşti. 2024 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı kapsamında Budapeşte de gerçekleştirdiğimiz konserimizi mutlulukla tamamladık. İzleyiciler arasında Sevgili Hocamız Prof. İlber Ortaylı’nın olması, bizi içtenlikle kutlaması da ayrıca bizi çok mutlu etti. Başta kıymetli Büyükelçimiz Gülşen Karanis Ekşioğlu hanımefendiye, güler yüzleri ve misafirperverlikleri ile bizleri ağırlayan değerli Kültür işleri ekibine, emeği geçen herkese içten teşekkür ederiz" diyerek duygularını ifade etti.

Budapeşte Konser3
 
Grup Trio Patara, bir sonraki konser programlarının ise "30 Nisan'da Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde gerçekleşecektir. Trio Patara ile ilk kez Mersinli sanatseverler ile buluşacağımız için mutluyuz. Bekleriz" ifadeleri ile ilan etti.

Muhabir: YEŞİM ERTAN