Antalya’da temel ihtiyaç ürünlerinin yanında günlük tüketilen gıda ürünlerine de üst üste zam gelmeye devam ediyor. Dün akşam saatlerinde yapılan açıklamada Antalya’da simidin fiyatı 9 liradan 12 lira 50 kuruşa, poğaçanın fiyatı ise 12 liradan 17 lira 50 kuruşa çıkartıldı.

Mısır iPhone Fiyatları 2024! Mısır’da iPhone Fiyatı Ne Kadar? Mısır iPhone Fiyatları 2024! Mısır’da iPhone Fiyatı Ne Kadar?

KAHVALTILARIN ÖNEMLİ YİYECEĞİ

Antalya’da sabah kahvaltıların sevilen ürünleri simit ve poğaçaya zam geldi. Özellikle çalışanların sabah kahvaltılarında tercih ettiği simit yoğun tüketilen bir yiyecekti. Ankara’da simide son yapılan zam iptal edilmişti.

ANKARA’DA İPTAL EDİLDİ

Konuya ilişkin açıklamayı Ankara Simitçiler ve Pideciler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş yaptı. Delibaş açıklamasında, “Cuma günü Ankara simidinin satış fiyatının 10 liradan 15 liraya çıkmasına karar vermiştik. Daha sonra bir değerlendirme yaptık ve 15 liralık fiyatın yüksek olduğuna karar verdik. Bugün itibarıyla da zammın iptali kararını aldık. Ankara simidinin satışı 10 liradan devam edecek. Gücümüz yettiğince de 10 liradan satmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Muhabir: BÜLENT ÖNER