Serik Belediyesi'nin haziran ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Kadir Kumbul başkanlığında yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda 11 gündem maddesi ele alındı. Geçen ay komisyonlara havale edilen 4 gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi. Belediyede çalışan işçilerin bağlı bulundukları sendika ile yapılacak toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde belediyeyi temsilen Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası'na yetki verilmesi konusu, Hukuk İşleri ve Mali Hizmetler Müdürlüğü Çalışma Usul ve Esasları Yönetmelik Değişikliği ile El İşi Pazarı Kuruluş ve İşleyişi hakkında yönetmelik hazırlanması konuları oybirliğiyle görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

‘KULÜBE 60 MİLYON CİVARINDA PARA HARCANDI’

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti'li Levent Konur'un "Serikspor satılıyor mu? Serikspor ne olacak" sorusuna Başkan Kadir Kumbul, "Serikspor'u satma diye bir şey söz konusu değil" şeklinde yanıt verdi. Konuyla ilgili meclis üyelerine açıklama yapan Başkan Kumbul, "Serikspor bizim gururumuz. Serikspor'un başarılı olması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Kulüp başkanını çağırdık. 'Biz neden başarısızız, sondan dördüncü olduk. Bu kulübe ne kadar para harcandı' diye sorduk. 60 milyon civarında para harcandığını söyledi. Şimdi düşündüğünüz zaman bu kadar ekonomik sıkıntılar içerisinde 60 milyon parayı harcayalım tamam Serikspor için çok daha fazlası değer ama 60 milyon para harcamışız” dedi.

Serikspor Da Olagan Genel Kurul Ertelendi 7704

‘FUTBOLCULAR BİZİ TEHDİT EDİYOR’

Başkan Kumbul futbolcuların kendilerini 'Maça çıkarım çıkmam. Yaparım yapmam' şeklinde tehdit ettiklerini belirterek; “Baktığın zaman maalesef futbolcular bizi tehdit ediyor. 'Maça çıkarım çıkmam. Yaparım yapmam'. Sen sondan dördüncü olmuşsun. 'Prim vermezseniz maça çıkmam' şeklinde bizi tehdit edebiliyor. Çok hoş değil. Sonra bu kadar 60 milyon para sizleri bilmem ama benim için çok büyük para. Belediyemiz için de çok büyük para. Yani daha önce belediyemizin borçlarını sizle paylaştım. Bu kadar borcun içerisinde kısmen borç ödeyeceğiz. Kısmen yatırım yapacağız, önümüze bakacağız. Bir de Serikspor bize külfet getirir. Serikspor'un o kadar para harcanmasına rağmen sonlarda olması benim gururumu incitiyor. Peki önümüzdeki sezon ne öngörüyoruz? Ne kadar para harcayacağız. 90- 100 milyon civarında bir para. Baktığımız zaman yani 90- 100 milyon yine belediyemiz için çok ağır bir külfet" şeklinde konuştu.

Serik Belediyesi Kadir Kumbul Meclis Toplantısı

SERİKSPOR SATILMAYACAK 

Serikspor'un ilçenin ortak paydası olduğunu ancak belediyeyle hiçbir organik bağı olmadığını kaydeden Başkan Kadir Kumbul, "Ama tabii ki biz Serikspor'u destekleyeceğiz. Ayrıyeten kulübün 35- 40 milyon da borcu var. Biz takımın finansörünü değiştirelim. İyi bir finansör bulursak, iyi de bu işten anlayan futbol ehiller olursa bu takım seneye birinci lige çıkar. Ondan sonra Süper Lig'e çıkar. Bütün bu görüşmeleri Serikspor'un yönetimiyle yaptım. Serikspor yönetiminin haberi olmadan hiçbir görüşme yapmadım. İstanbul'dan bir ekip gönüllü oldu. Antalya'dan bir grup yine her iki grupla da görüştük ve yani tabii önce 35-40 milyon civarında bir borcu var. Onu tabii ki kapatacaksınız. Daha sonra bu takımın ismi değişmeyecek. Bu takımın renkleri yeşil- beyazdır, öyle kalacak. Maçlar Serik İsmail Ogan Stadyumu'nda yapılacak. Kulüp Serik'te kalacak. Finansörü değişecek" diye konuştu.

Serikspor Takım
 

Kaynak: DHA