14 Mayıs 2023 milletvekili seçiminde Antalya’dan seçilerek TBMM'ye giden İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, Gelecek Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Serap Yazıcı Özbudun ile Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, Antalya'dan uzak kaldılar. Asıl seçim bölgeleri farklı olmasına karşın parti genel merkezleri kararı ile Antalya'dan milletvekili listelerine koyulan 3 isim Kurban Bayramı’nda Antalya’ya uğramadı. 

ANTALYA’DA SEÇİLDİLER 

Antalya’dan milletvekili listesine yazıldığı 14 Mayıs Genel Seçimi sırasında İYİ Parti Genel Sekreteri de olan Uğur Poyraz ile 6'lı Masa İttifakı kararları doğrultusundan CHP listesinden yer açılan Gelecek Parti'li Prof. Dr. Serap Yazıcı Özbudun ile Saadet Parti'li Şerafettin Kılıç, Antalyalıların oylarıyla 28. Dönem Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. 

CHP’DEN SEÇİLDİLER PARTİLERİNE DÖNDÜLER

Antalya ile bir ilgisi olmayan Prof. Dr. Serap Yazıcı Özbudun ile yıllarca İzmir'de siyaset yapan Şerafettin Kılıç, 14 Mayıs Genel Seçimi'nden yenilgiyle çıkan 6'lı Masa İttifakı' paydaşları olan partilerine milletvekili yemini ettikten sonra döndüler. Seçimin ardından İYİ Parti'deki Genel Sekreterlik görevinden ayrılan Uğur Poyraz Antalya'da pek görülmezken, Saadet Partili Şerafettin Kılıç zaman zaman Antalya'ya geldi. Gelecek Partili Serap Yazıcı Özbudun ise daha çok TBMM'deki çalışmalara katılmayı tercih ederek Antalya'ya ayak basmaz oldu. 

SEÇİLDİKLERİ ŞEHRE NEDEN GELMİYORLAR?

Son olarak Kurban Bayramı tatili boyunca gözler Antalya'da bu 3 milletvekilini aradı. Mensubu bulundukları parti çevrelerinden edilen bilgiler ve sosyal medya paylaşımları dikkate alındığında Kurban Bayramı süresince Antalya'da herhangi bir  programa katılmayan 3 milletvekilinin bu durumu siyaset çevrelerinde eleştiri konusu oldu. İYİ Parti'nin 27 Nisan'da yapılan Olağanüstü Kurultay'ndan sonra yeniden Genel Sekreterlik görevine getirilen Uğur Poyraz, mesaisini daha çok parti genel merkezindeki çalışmalara ayırırken, Gelecek Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Serap Yazıcı Özbudun ile Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç’ın seçildikleri il olan Antalya'ya Kurban Bayramı'nda neden gelmedikleri merak konusu oldu.

Muhabir: BÜLENT ÖNER