Turizm cenneti Antalya, sahip olduğu doğal güzellikler, tarihi zenginlikler ve modern turizm olanaklarıyla her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Yerli ve yabancı turistler, Antalya'nın eşsiz plajlarında dinlenmek, tarihi yerlerini keşfetmek ve kentin sunduğu çeşitli aktivitelerden yararlanmak için akın ediyor. Sezon başında belirlenen 17 milyon turist hedefi doğrultusunda yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Havalimanına inmek isteyen uçaklar, yoğunluk nedeniyle havada 4-5 kez tur atmak zorunda kalıyor. Antalya Havalimanı 6 Temmuz günü 206 bin yolcu ve bin 179 uçak trafiği ile rekor kırmıştı.

Çöl sıcakları Antalya'yı vurdu! Turizmin göz bebeği Kaleiçi'nde in-cin top oynuyor! Çöl sıcakları Antalya'yı vurdu! Turizmin göz bebeği Kaleiçi'nde in-cin top oynuyor!

TÜRKİYE'NİN GÜCÜNÜ ORTAYA KOYUYOR 

Antalya'nın turizmdeki başarısının sadece kent ekonomisine katkı sağlamadığını ifade eden TÜRSAB Başdanışmanı Hamit Kuk, “Aynı zamanda Türkiye'nin turizmdeki gücünü de ortaya koyuyor. Antalya, her yıl milyonlarca turisti ağırlayarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Geçen yıl kentimize havayolu ile 16 milyon 84 bin turist gelmişti. Bu yıl da  17 milyon turist sayısına ulaşmak için yapılan çalışmaların meyvesini verdiğini görüyoruz” sözlerine yer verdi.

Kaynak: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ-ERTUĞRUL GÜN