Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 20 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirildi. ANTGİAD Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı sonrası 3 yıl boyunca başkanlık koltuğuna hak kazanan isim Ercan Yavaş olarak belirlendi.

Görev bayrağını Osman Sert’ten teslim alan ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Yavaş, yaptığı teşekkür konuşmasında hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“İNOVASYON TEMELLİ İŞ ÜRETİYORLAR”

ANTGİAD’ın, Antalya ekonomisinin önemli bir bölümünü temsil eden çok değerli iş insanlarından oluştuğunu belirten Yavaş, “Bu iş insanlarımızın hepsi yıllardır kent ekonomisine ciddi katkıda bulunuyorlar. Bu iş insanlarımız gençliklerinin enerjisiyle şirketlerinde inovasyon temelli işler üretiyorlar. Bundan sonra hep birlikte göreceğiz ki ANTGİAD’ın genç enerjisi toplumla buluşacak ve kentin en önemli ekonomik kaldıraçlarından birisi olacak” şeklinde konuştu.

“ÜNİVERSİTE İLE SANAYİ İŞBİRLİĞİ OLACAK”

“3 yılda hayata geçireceğimiz 100’ü aşkın proje hazırladık” diyen Yavaş, söz konusu projeler sayesinde kent dinamikleri ile entegre çalışmalar yürüteceklerinin bilgisini verdi. Yavaş, “Bunların en başında da üniversitelerimiz ile sanayinin işbirliği olacak. Yani akademik bilgi ile iş dünyasını entegre edeceğiz. Böylece birbirini besleyen ve sürekli olarak verimliliği artıran iş modellerini topluma sunmuş olacağız” dedi. 

"SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ ÖNE ÇIKACAK"

Başkanlık seçimlerine stratejik planlamayla hazırlandıklarının altını çizen Yavaş, “3 yıllık görev süremizi ay ay planladık. 36 ayda hangi projeleri hangi ay hayata geçireceğimizi önceden belirledik. Bugünden itibaren projelerimizi ay ay hayata geçirip, toplumla paylaşacağız. Projelerimizin önemli bölümlerinde sosyal sorumluluk projeleri öne çıkacak ve topluma olan manevi borçlarımızı da ödemiş olacağız” ifadelerini kaydetti.

ANTGİAD’ın tüm üyelerine ayrı teşekkür eden Yavaş, yeni yönetim kurulu üyeleriyle bir takım halinde her ay yeni bir projeyi hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

ANTGİAD’ın Ercan Yavaş başkanlığındaki yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

* Esra Binbaşıoğlu

Antalya Kent Konseyi'nden imar önerisi Antalya Kent Konseyi'nden imar önerisi

* Neslihan Yalçın

* Merve Koçdemir

* Neslihan Üstün Yüksel

* Eray Hikmet Özil

* Ömür Taylan

* Hüseyin Aslan

* Onur Ademhan

* Kazım Kestane

* Burak Kilitçioğlu

* Kutlu Çağan Şentürk

* Oktay Küçükoğlu

* Merih Alıkan

* Osman Can Kaya

* İsmail Tuzcu.

Muhabir: DUYGU TEKİN