Sabancı Ailesi ülkemizin en zengin ve önde gelen aileleri arasında yer alıyor. Aile üyelerinin hiçbiri sosyal medyanın gündeminden bir gün olsun düşmüyor.

Son zamanlarda ise Arzu Sabancı, ailenin en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Bu nedenle birçok kişi Arzu Sabancı kimdir sorusuna yanıt arıyor. Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını sizler için araştırdık.

Arzu Sabanci Kimdir 2

Arzu Sabancı Kimdir?

Türkiye’nin en zengin aileleri arasında bulunan Sabancı Ailesi her zaman yakından takip ediliyor. Ünlü ailenin her bir bireyi sık sık basında ve sosyal medyada gündem oluyor. Özellikle Hakan Sabancı aşk hayatıyla magazin haberlerinin baş köşesinde yer alıyor.

Hacı Sabancı’nın adı da geçtiğimiz günlerde büyük bir skandala karışmıştı. Sabancı kardeşlerin sık sık gündeme gelmesinin ardından anneleri Arzu Sabancı da merak edilmeye başlandı. Bu nedenle birçok kişi Arzu Sabancı kimdir sorusuna yanıt arıyor.

Ünlü Sabancı Ailesi’nin bir üyesi olan Arzu Sabancı, 7 Eylül 1965 tarihinde dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü’ne girdi. Burada arkeoloji alanında lisans eğitimi aldıktan sonra mezun oldu.

1986 yılında Sabancı Ailesinin o zamanlardaki veliaht prensi olan Ömer Sabancı ile dünya evine girdi. Çiftin bu evlilikten, Hacı, Hakan ve Kerim adlarında üç oğlu oldu. Arzu Sabancı 1997 yılında bir moda firmasında çalışmaya başladı. Burada uluslararası şirketler için giyim koleksiyonları hazırladı.

Arzu Sabancı, şu anda Hayat Tekstil Yönetim Kurulunun ve Epos7 Derneği’nin başkanlığını, Arzu Sabancı Studio’nun da yöneticiliğini yapıyor.

Arzu Sabancı Yaşı Kaç?

Arzu Sabancı kimdir sorusunun cevabını öğrenenler ünlü iş insanının kaç yaşında olduğunu da merak ediyor.

Ömer Sabancı’nın eşi olan Arzu Sabancı, 7 Eylül 1965 tarihinde dünyaya geldi. Şu anda 58 yaşındadır. Eylül ayında 59 yaşına girecektir.

Arzu Sabancı Nereli?

Arzu Sabancı hakkında merak edilen bir diğer konu ise nereli olduğudur. Ünlü iş insanı, 7 Eylül 1965 yılında Ankara’da doğdu.

Babası Artvin’in Arhavi ilçesinden olup annesi ise Ankaralıdır.

Arzu Sabanci Kimdir 4

Arzu Sabancı Boyu Ne Kadar?

Arzu Sabancı hakkında merak edilen konulardan bir diğeri de boyunun ne kadar olduğudur.

Arzu Sabancı, 170 cm boyunda olup 58 kilodur.

Arzu Sabancı Kimin Kızı?

Arzu Sabancı kimdir sorusuna yanıt bulanlar cemiyet hayatının önde gelen isminin anne ve babasının da kim olduğunu merak ediyor.

Arzu Sabancı’nın annesi Pakize Deval’dir. 1947 yılında Ankara’da doğmuştur. Liseden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde lisans eğitimi aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra öğretmenlik yapan Pakize Deval, 1964 yılında Ali Rıza Çelikoğlu ile dünya evine girdi. Çiftin bu evlilikten Arzu ve Cem adlarında iki çocuğu oldu.

Arzu Sabancı’nın babası Ali Rıza Çelikoğlu’dur. 1945 yılında Artvin’in Arhavi ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul ve liseyi burada okuduktan sonra Ankara Üniversitesi’ne girdi. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde lisans eğitimi aldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra kamu kurumlarında görev yaptı. 1980’li yıllarda ticaret hayatına atılarak inşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler kurdu. Arzu Sabancı’nın babası Ali Rıza Çelikoğlu, 11 Mart 2021 tarihinde yaşlılığa bağlı organ yetmezliği nedeniyle vefat etti. Cenazesi memleketi Arhavi ilçesinde defnedildi.

Arzu Sabanci Kimdir 9

Arzu Sabancı Kayınvalidesi Kim?

Oğullarının kız arkadaşlarına yaptığı kayınvalidelikle sık sık gündeme gelen Arzu Sabancı’nın kayınvalidesinin kim olduğu merak ediliyor. Arzu Sabancı’nın kayınvalidesi Özcan Sabancı’dır. 1939 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Adana Kız Meslek Lisesi'nde alıp 1957 yılında mezun olmuştur.

1959 yılında Hacı Ömer Sabancı’nın oğlu Hacı Sabancı ile evlendi. Çiftin bu evliliğinden Ömer, Mehmet ve Demet adlarında üç çocuğu oldu. Özcan Sabancı, yıllardır çeşitli derneklerde aktif olarak görev yapmaya devam ediyor.

Arzu Sabanci Kimdir 3

Arzu Sabancı Çocukları Kimdir?

İş insanı kadar anne kimliğiyle de öne çıkan Arzu Sabancı’nın çocukları kimdir diye merak ediliyor.

1986 yılında Ömer Sabancı ile evlenen Arzu Sabancı’nın bu evlilikten Hacı, Hakan ve Kerim adlarında üç oğlu oldu.

Arzu Sabanci Kimdir 5

Arzu Sabancı Hande Erçel Olayı Nedir?

Arzu Sabancı oğullarının eşleri ve kız arkadaşları ile sık sık gündeme geliyor.  Bu durumun son örneği ise oğlu Hakan Sabancı’nın kız arkadaşı Hande Erçel ile arasında yaşananlar oldu.

Hakan Sabancı ile Hande Erçel uzun bir süredir birliktelik yaşıyor. Çift hakkında zaman zaman evlenecekleri yönünde haberler çıkıyor. Ancak iddialara göre Arzu Sabancı, Hande Erçel’i gelin olarak istemiyor. Bunun nedeni ise ünlü oyuncunun cemiyet hayatına giremeyeceğini düşünmesi.

Hande Erçel’in de kendisini müstakbel kayınvalidesine kabul ettirmek için yarım bıraktığı okuluna geri döndüğü, sanat işleriyle uğraşıp İngilizce kursuna başladığı söyleniyor.

Arzu Sabancı kimdir, yaşı kaç, nereli, kimin kızı ve kayınvalidesi kim sorularını sizler için yanıtladık.

Kaynak: HABER MERKEZİ