Enflasyonla mücadeleye yönelik çalışmalar son dönemde hız kazanırken, asgari ücrete 2024 yılı içerisinde ara zam yapılmayacağına dair alınan kararlardan biri ön plana çıktı. Geçen yıl, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın, 2024'te asgari ücrete tek bir zam yapılacağını ifade etmesi sonrası umutların ertelendiği asgari ücret konusuna ilişkin beklemedik bir gelişme yaşandı. Gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında asgari ücretle ilgili farklı bir iddiayı gündeme getirdi.

"ERDOĞAN'DAN MÜJDE GELEBİLİR"

Asgari ücrete yeni yılda yapılan zammın ardından şimdi de 'İkinci bir ara zam olacak mı?' sorusu ele alınıyor. Hükümetin konuya karşı net tutumu, 'asgari ücret'e ara zam olmayacağı yönünde iken Gazeteci Fatih Portakal'dan çarpıcı bir iddia geldi. Canlı yayında asgari ücretle ilgili dikkat çekici söylemlerde bulunan Portakal, "Hani Sayın Cumhurbaşkanı diyor ya, 'ekonomi olarak büyüdük' diye bu ekonomi kime büyüyor? Kimin için büyüyor? Bu ekonominin büyüklüğünden ülkenin geneli faydalanıyor mu yoksa bundan ufak bir oligarşik düzen mi faydalanıyor? Emekliye kapı kapandı, asgari ücrete ama ikinci bir düzenleme Haziran'da olabilir. Onu ben bekliyorum. Seçimi almak için bütün tuşlara basan bir Erdoğan var. O yüzden önümüzdeki günlerde asgari ücret müjdesi verebilir" diye konuştu.

Volim Fiyatları: Güncellenmiş ve Zamlı 2024 Volim Fiyat Listesi! Volim Çeşitleri Ne Kadar? Volim Fiyatları: Güncellenmiş ve Zamlı 2024 Volim Fiyat Listesi! Volim Çeşitleri Ne Kadar?


 

Kaynak: HABER MERKEZİ