Fethiye ilçesine tatil amaçlı gelen Kanadalı turist Richard Sean Taylor, 30 Eylül'de Babadağ'dan single atlayış yaparak Ölüdeniz'e iniş yapmayı planladı. Ancak bulutlu hava koşulları sebebiyle planladığı Belceğiz plajı yerine ormana iniş yaptı. Taylor'un akşam saatlerinde konakladığı otele dönmemesi üzerine endişelenen yakınları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Geniş bir bölgede JAK, AFAD, AKUT ve MAG ekiplerinin katılımıyla 48 saat süren yoğun arama-kurtarma çalışmaları başlatıldı. Bu süre zarfında kayıp turistin yerini tespit etmek için büyük çaba sarf edildi.

SEYDİKEMER'DE TURİSTİN İZİ BULUNDU,

Seydikemer ilçesinin Karaağaç mevkisinden gelen bir ihbarla, Taylor'un bu bölgede olduğu bilgisi alındı. Yapılan araştırmalarda, Taylor'un hava koşulları nedeniyle tanımadığı bir ormana indiği, geceyi ormanda geçirdikten sonra iki gün boyunca 15 kilometre yol yürüyerek Karaağaç mevkisine vardığı ortaya çıktı. Köylülerin yardımıyla 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ulaşıldı ve Taylor'un sağlık durumu kontrol edildi.

RICHARD SEAN TAYLOR'IN SAĞLIK DURUMU İYİ

Jandarma ve sağlık ekiplerinin hızlı müdahalesiyle Taylor, Karaağaç mevkisinden alındı. Yapılan sağlık kontrollerinin ardından Taylor'un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Taylor, jandarma ekipleri tarafından konakladığı Ölüdeniz'deki oteline güvenli bir şekilde bırakıldı.