Doğuştan gelen çabasız çekicilik… Sizin de karşınızdaki kişinin yaydığı pozitif enerjinin kaynağının doğuştan geldiğini fark ettiğiniz anlar elbette olmuştur. Son zamanlarda herkesin ilgisini bir noktada çekmeyi başarmış astroloji dünyası ise bu durumu “aura” kelimesi ile açıklıyor.

Eski Yunancada karşılığı “hava” olan aura bizi çevreleyen enerji alanımız anlamını taşımaktadır. Günümüzde herkesin az çok bilgisinin bulunduğu burçlar bize yeni tanıştığımız kişiler hakkında bilgi edinme şansı sunmaktadır. 

Peki bu on iki farklı burç auralarımız hakkında da bilgi veriyor olabilir mi? İşte doğuştan çekici olmasıyla bilinen aurası en yüksek burçlar….

Burc Kova

Aurası En Yüksek Burç Hangisidir?

Aurası yüksek dendiğinde aklımıza gelebilecek ilk burç tabii ki kovalardır. 21 Ocak- 18 Şubat tarihleri arasında doğmuş olan kova burçları “aura” kelimesine denk gelen hava elementinin en önemli temsilcileri arasında yer almaktadır. 

Güneş sisteminin en soğuk gezegeni olarak bilinen Uranüs’ün etkisi altında olan kova burçları, dışarıdan bakıldığında gezegenleri gibi yaklaşmaya çekindiğimiz soğuk ve mesafeli bir görünüşe sahiptirler. 

Dünyaya olasılıklar havuzu gözüyle bakan kovaların en göze çarpan özellikleri akılcı olmalarıdır. Kendilerine özgü sorun çözme becerileri, farklı alanlara duydukları ilgileri ve bilgileri kovaların en etkileyici yönleri arasında yer almaktadır. 

Yeni şeyler deneyimlemeye oldukça açık olan kovalar hayatlarındaki motivasyonu yeniliklere borçludur. Her daim yardım etmeye hazır ve arkadaşlarının iyiliği için bazen de acı gerçekleri yüzlerine vuran kovalar bu sert mizaçlarından kaynaklı duygulardan uzak bir burç olarak etiketlenmiştir. 

Zodyaktaki en dürüst, mantıkçı ve doğrucu olan kova burçları bu doğrudan sapmayan dik duruşları ve güçlü auraları ile tanıştıkları herkesi çekim alanına alabilecek ve etkileyebilecek güçtedir. Duruşunuzun destekçisiyiz kovalar, iyi ki aramızdasınız!

Antalya Eğitim Bir Sen’den annelere özel piknik Antalya Eğitim Bir Sen’den annelere özel piknik

Aurasi Yuksek Burclar 2

Aurası En Yüksek Burçlar Listesi 

Aurası en yüksek olan burcun ‘kova’ olduğunu öğrendiniz. Peki, kendilerine has davranışları, mimikleri ve enerjileriyle aurası yüksek olan diğer burçlar hangileri? Listede siz de var mısınız, gelin birlikte inceleyelim…

  • Kova
  • Aslan
  • Terazi
  • Akrep
  • Yay

Aslan Burc

Aslan Burçları ve Özellikleri

Aurası yüksek burçlar listemizde ikinci sırada yer alan burcumuz zodyak sisteminin en gösterişli burçlarından olan aslan burcu. 22 Temmuz – 22 Ağustos tarihlerinde doğmuş olan aslan burcunun akıllara ilk gelen özelliği hayat sahnesinin başkahramanı enerjisini taşımalarıdır. 

Kendilerinden emin havalarıyla akıllara kazınmış aslan burcunun öne çıkan en belirgin özelliği sahip oldukları özgüvenleridir. Güneş sisteminin kraliçesi olan Güneş’in bu burcu yönettiği bilgisi sizleri şaşırtmayacaktır. Güneş’in sıcaklığından kaynaklı olacaktır ki aslan burcu ateş elementine mensuptur. 

Çevrenizde kendine özgü tarzıyla ilgi çekmeyi seven, samimi, görüntüsüne önem veren biri varsa bu kişi aslan burcudur diyebiliriz. 

Yönetmeyi seven, liderlik vasfı gelişmiş, çalışkan ve hırslı olarak bilinen aslan burcu güçlü çekim alanı ve aurası ile karşısındaki kişiyi kolayca etkileyebilecek güce sahiptir. Ailesine ve arkadaşlarına düşkünlüğü ile bilinen aslan burcu zorlandığı zamanlarda ortaya çıkan siniri ile kırıcı davranışlar sergilese de gönlü hoş sözler ve nazik jestler ile kolayca alınabilmektedir. Güçlü duruşlarının altındaki naif kalpleri ve cazibeleri ile hepimizin favorilerine yerleşmişlerdir. 

Burc Terazi

Terazi Burçları ve Özellikleri

Listemizin tam ortasında ise bizi 23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğmuş olan terazi burcu karşılıyor. Terazi burcu denince herkesin aklına gelen ilk şey muhakkak ki içlerinde barındırmış olduğu ve artık adeta bir sembol haline gelmiş olan adalet duygularıdır. 

Tatlı dilleri ve görüntülerine verdikleri önemle beraber terazi burçları uzaktan gördüğümüz an bizi çekim alanına alan burçlardandır. Roma mitolojisinde aşk ve güzelliğin tanrıçası olarak bilinen tanrıça ile aynı isme sahip Venüs gezegeni etkisi altında olan terazi burcunun çekiciliği ile ön plana çıkması sizleri çok da şaşırtmış olmamalıdır. 

Sanata yatkınlıkları ve üretkenlikleri ile tüm dikkatleri üzerlerine çeken terazi burçları, güler yüzleri ve kibar davranışları ile birçok kişi ile anlaşabilme özelliğine sahiptirler. Güzelliğe düşkünlüğü sadece kendi görünüşleri ile sınırlı kalmayıp içinde bulundukları çevreye de bunu yansıtmaya çalışırlar. 

Adil dünya inancına sahip olan terazi burçları,cu objektif yaklaşımları ile akıl danışabileceğimiz, çevresini güzel enerjilerle çevreleyen kişilerdir. Hayatın kontrolünü kaybetmekten hoşlanmazlar ve sıkılgan bir yapıya sahiptirler. Onlar için yaşam motivasyonu değişimden gelmektedir. Çünkü “değişmeyen tek şey değişimin kendisidir”.

Burclar Akrep

Akrep Burçları ve Özellikleri

Listemizin sonlarına yaklaşırken bizi zodyak sisteminin en gizemli burcu olarak bilinen akrepler karşılıyor. 23 Ekim – 21 Kasım tarihlerinde doğmuş olan akrep burçları ise iki gezegenin etkisini taşımakta: Mars ve Plüton. İlk görüşte biraz soğuk görünen akrep burçları yaklaştıkça oldukça sıcak ve samimidirler. 

Güzelliğine önem veren akrep burcunun cazibesi de bilindiği üzere oldukça yüksektir. Turkudan yaratılmış akrep burcunun aurası da bir o kadar büyüleyicidir. Güvene ve sadakate oldukça önem veren akrep burçları sır tutma konusundaki ustalıkları ile bilinir.

Çevresine karşı oldukça sahiplenici bir tutum sergileyen akrepler için arkadaşlıkları ve kurdukları bağların kuvvetli oluşu büyük bir önem taşımaktadır. Hataya karşı tahammülleri düşük olan akrep burçları, affedicilik konusunda oldukça katı kurallara sahiptir. Şüpheci kişiliklerinden kaynaklı olarak güven duymadığı kişileri hayatlarında tutmak istemezler. 

Hırlısırlar ve iş hayatlarında başarı basamaklarını hızla tırmanabilmektedirler. İlişkilerinde olduğu gibi maddi konularda da güvende olmak isterler. 

Burc Yay

Yay Burçları ve Özellikleri

İşte listemizdeki son burç: Yay. 23 Kasım – 21 Aralık tarihlerinde doğmuş olan yay burçları yer aldığı ateş grubunun en neşelisidir. Özgürlüğüne düşkün olarak bilinen yay burçları adete bir kaşif edasıyla yeni yerler görmekten ve yeni şeyler deneyimlemekten keyif alırlar. 

Entelektüel zekaları ve üstün mizah yetenekleri ile karşı tarafta etkileyici bir izlenim bırakma konusunda oldukça yeteneklidirler. Sorumluluklardan, kısıtlanmalardan veya üstünde kurulmuş olan baskılardan pek haz etmezler. 

Enerjileri ile dikkat çeken yay burçları hareket etmeyi oldukça sever ve yerinde duramaz bir yapıya sahiptirler. İletişime açık olan yay burçlarının keyif aldıkları bir diğer şey ise konuşmaktır. Yakın ilişkiler ve iletişim kurmayı seven yay burçlarının sosyal çevresi de buna paralel olarak geniş bir yapıya sahiptir. 

Enerjik yapıları ve yaydıkları pozitif enerji sayesinde aurası yüksek burçlar listemizde yer almayı hak etmişlerdir. 

Aura Yuksek

Aurası Yüksek Ne Demektir?

Aura her canlının çevresini saran elektromanyetik alan anlamına gelmektedir ve farklı renkler ile ifade edilebilir. Yüksek veya düşük olarak nitelendirilebilen aura, hayatımızdaki birçok alanda etkili olabilmektedir.

Aurası düşük olan kişilerin negatif durumlardan daha çok etkilendiği ve hastalandıkları bilinmektedir.. Aurası yüksek olan kişiler ise tam tersi şekilde negatif enerjiye kolay kolay kendini teslim etmeyen kişilerdir.

Aurası yüksek olan kişilerde görülen en belirgin özellikler kendilerine has barındırdıkları yüksek yaşam enerjileridir. Dışarıya karşı yansıttıkları özgüvenli ve dik duruşları sayesinde dikkatlerid kolayca üzerlerinde toplayabilirler. 

Aurası en yüksek burçları sizin için derledik!

Muhabir: Duygu Tekin