CHP’nin Kumluca’da mevcut belediye başkanı Mustafa Köleoğlu’nu yeniden aday göstermesi Kumluca’da taşları yerinden oynattı. CHP’den Kumluca Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapan 27. Dönem CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer ve destekçilerinin ‘Köleoğlu’ kararından geri dönülmesine yönelik beklentileri de gerçekleşmeyince yol ayrımına girildi.  Demokrat Parti’den aday olması yönünde gelen teklifleri değerlendiren Özer, kararını verdi. Yarın (6 Şubat Salı) Demokrat Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek olan Özer, saat 14.00’te Kumluca Belediye Başkan adaylığını kamuoyuna duyuracak. 

“ÜÇÜNCÜ BİR ALTERNATİF ORTAYA KOYALIM DEDİK”

Karar vermek için CHP’nin 2 Şubat Cuma günü yapılan Parti Meclisi toplantısının sonuçlanmasını beklendiğini belirten Özer, CHP’nin Mustafa Köleoğlu’nun adaylığını geri çekmeyince Demokrat Parti’den (DP) gelen teklifi değerlendirerek belediye başkan adayı olmaya karar verdiğini dile getirdi.  Özer, “Kumluca merkez sağ seçmenin ağırlıkta olduğu bir ilçe. Kumluca’da mevcut belediye başkanımızla CHP’nin dışındaki kesimlerden oy almamız mümkün olmadığı gibi, partililerimiz de mevcut başkan ile seçim kazanılabileceğine inanmıyor. Ak Parti’nin adayı CHP adayına göre daha güçlü bir isim. Kumluca’yı Cumhur İttifakı’na bırakmayalım, üçüncü bir alternatif ortayla koyalım dedik, böyle bir karara vardık” diye konuştu.  

“GÜLTEKİN UYSAL’LA GÖRÜŞTÜK”

DP Genel Başkanı Gülteken Uysal ile konuyu görüştüklerini belirten Özer, “Gültekin Bey, böyle bir kararımızın kendilerini mutlu edeceğini belirtti. DP İl Başkanı Mahmut Çil ile de görüşmelerimiz oldu. Ekip arkadaşlarımla Kumluca’da bu konudaki toplantılarımız sürüyor. Bu toplantılarda bazı konuları netleştirmemiz gerekiyor.  Salı günü basın toplantısı düzenleyerek, tavrımızı ve adaylığımızı açıklayacağız” dedi.

Mansur Yavaş: "1 Nisan'dan sonra zamlara boğulacağız" Mansur Yavaş: "1 Nisan'dan sonra zamlara boğulacağız"

“BAĞIMSIZ ADAY OLMAYI DÜŞÜNMEDİK”

CHP Genel Merkezi’nin aday belirleme konusunda büyük hatalar yaptığını, yaptığı hatalarla partilileri farklı alternatifler aramaya ittiğini belirten Özer, “Bağımsız aday olarak seçime girmemizi isteyen arkadaşlarımız da oldu. Bağımsız aday olarak kadro kurmamızın, özellikle belediye meclis üyeliği için liste oluşturmanın sıkıntılı olacağını düşündük. Seçime parti amblemi altında girmek en doğrusudur dedik. Kendimize en yakın bulduğumuz Demokrat Parti’den aday olma kararı aldık" ifadelerini kullandı.    
 

Muhabir: Bülent Öner