27. Dönem CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, CHP'den istifa ederek Demokrat Parti'ye (DP) katıldı. DP Antalya İl Başkanlığı'nda düzenlenen törende, İl Başkanı Mahmut Çil, Özer'e parti rozetini taktı. CHP'den Kumluca Belediye Başkan aday adayı olan Özer, CHP'nin mevcut belediye başkanı Mustafa Köleoğlu ile devam kararı almasından sonra oluşan tepkiler üzerine aday olmak üzere DP’ye katıldı.

İYİ Parti’nin kapısına kilit mi vuruldu! İYİ Parti’nin kapısına kilit mi vuruldu!

KUMLUCA’YA HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Törende konuşan Özer, “Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ederek Demokrat Parti'ye katılma kararı aldım. Bu kararı alırken birçok etken rol oynadı. En önemlisi, Kumluca'ya hizmet etme arzum ve bu arzuyu gerçekleştirebileceğime inandığım bir platformda yer alma isteğimdir. Kumluca'dan gelen yoğun talep doğrultusunda Demokrat Parti'den Kumluca Belediye Başkanı adayı olmaya karar verdim. Halkımızın desteği ile bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Kumluca'ya, bizleri destekleyen herkese hayırlı, uğurlu olsun" dedi. 

“AYDIN ÖZER DENEYİMLİ BİR SİYASETÇİ”

Özer’in deneyimli bir siyasetçi olduğuna dikkat çeken DP Antalya İl Başkan Mahmut Çil,  gelişmelere dair şunları söyledi: 

"Aydın Özer, deneyimli bir siyasetçi ve Kumluca'da sevilen bir isim. Kendisinin adaylığı partimize güç katacaktır. Kumluca'da Demokrat Parti'nin bayrağını dalgalandıracağına inanıyoruz. Aydın Özer'in adaylığı Kumluca'da büyük ilgi gördü. Özer'in seçim çalışmaları yoğun bir şekilde devam edecek.”

Muhabir: BÜLENT ÖNER