Kırmızı ete oranla daha ekonomik ve lezzetli olan balık çeşitleri Muratpaşa ilçesinde kurulan Cuma Pazarı’nda tezgahlarda yerini aldı. Şubat ayının ikinci haftasında hamsi dışında balık fiyatlarında yükselme görüldü. Geçtiğimiz hafta 120 liradan satılan kupes balığının bu hafta kilosu 180 liradan satılıyor. Mezgit ve kaya levreği ise pazarın ne pahalı balıkları olarak dikkat çekiyor. 

Güncel Et Fiyatları 2024: Son Dakika! Bim, Migros, Carrefour Güncel Et Fiyatları 2024: Son Dakika! Bim, Migros, Carrefour

BALIK TEZGAHLARI RENKLİ AMA SATIŞ YOK

Antalya’da balık tüketimi son bir ayda arttı. Kırmızı etin pahalı olmasından şikayet eden tüketiciler besin deposu balığa yöneldi. Muratpaşa ilçesinde kurulan Cuma Pazarı’nda vatandaşlar uygun fiyatlı balıklardan satın aldı. Hamsinin kilogram fiyatının 100 lira olduğu Cuma Pazarı'nda, sardalya 130 lira, istavrit 110 liradan satıldı. Balık tezgahlarının renkli ve ekonomik olduğunu dile getiren balık satıcısı Mehmet Yavuz, satışların bu mevsimde daha fazla olması gerektiğini anlattı. Balık satışlarının beklentinin altında kaldığını anlatan Yavuz, esnafın çoğu zaman zarar ettiğine dikkat çekti.

KAYA LEVREĞİNİN KİLOSU 400 LİRA

Hamsi, istavrit ve kupes balık çeşitlerinin yanında daha yüksek rakamlara satılan balık türleri de pazar tezgahlarındaki yerini aldı. Antalya’da beğenilerek tüketilen kaya levreğinin kilogram fiyatı şubat ayının ilk haftası 350 lirayken, bu hafta 400 liraya yükseldi. Mezgit balığının kilogramının geçtiğimiz hafta 250 liradan satıldığını ifade eden Mehmet Yavuz, bu hafta fiyatın 400 liraya çıktığını anlattı. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER