Yaklaşan Ramazan Bayramı tatili öncesinde resmi dairelerin, bankaların ve noterlerin hizmet verip vermeyeceğine ilişkin net bir bilgi arayışı tüm kesimler tarafından devam ediyor. 8 Nisan Pazartesi ve 9 Nisan Salı günü (arefe)  bankaların hizmet verme durumu merak ediliyor. İşte "Bayramda bankalar açık mı?", "8 Nisan ve 9 Nisan arefe günü bankalar kaça kadar açık?" sorusunun yanıtları 

BANKALAR 8-9 NİSAN'DA AÇIK MI?

Bankalar 8 Nisan Pazartesi günü açık olacak. Bankalar 9 Nisan Salı günü (arefe günü) yarım gün açık olacak. Bankalar özel sektör olduğu için idari izin kapsamında yer almıyor. Bankalar Borsa İstanbul’a göre çalışması nedeniyle 9 günlük tatilin dışında kalıyor.  

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

10 Nisan Çarşamba, 11 Nisan Perşembe ve 12 Nisan Cuma Ramazan Bayramı nedeniyle tatil olurken, Bayramdan önceki 8 Nisan Pazartesi ve arefe olması sebebiyle yarım gün çalışma olan 9 Nisan Salı da idari izin kapsamına alındı. Böylece bayramdan önceki 6 Nisan Cumartesi ve 7 Nisan Pazar günlerinin hafta sonu tatili kapsamında olması; bayramdan sonra gelen 13 Nisan Cumartesi ve 14 Nisan Pazar'ın da aynı şekilde hafta sonu tatiline denk gelmesi sebebiyle Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkmış oldu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ