Bahtişen Peker, ilk olarak adet düzensizliği ile karşılaştı. Ardından başlayan yoğun baş ağrıları, verilen ilaçlara rağmen rahatlama sağlamadı. MR sonucunda hipofiz bezinde tümör teşhisi konuldu. Peker, "Dayanılacak gibi değildi, ağrı kesiciler etki etmemeye başlamıştı" ifadesini kullandı.

AMELİYAT KARARI: İNTERNETTEN ARAŞTIRMA YAPTI

Bahtişen Peker, ameliyat olmaya karar verdi. İnternetten araştırma yaparak OFM Antalya Hastanesi'nde Prof. Dr. Ethem Taner Göksu'ya ameliyat olmaya karar verdi. "Beyin ameliyatı oldum ama kafamda hiçbir iz yok, hiç ameliyat olmamış gibi hissediyorum" dedi.

“Ameliyatım ile ilgili internetten çok araştırma yaptım. Bu konuda kimlerin başarılı olduğunu inceledim ve sonunda ameliyat olmaya karar verdim. Doktorum bana ameliyatın kafatasını açmadan burun yoluyla yapılacağını söyledi ve çok güven verdi." - Bahtişen Peker

AMELİYAT SÜRECİ: BURUNDAN ENDOSKOPİK YÖNTEM

Prof. Dr. Ethem Taner Göksu, yaklaşık iki saat süren ameliyatın burundan endoskopik yöntemle tamamlandığını ve hastanın sağlıklı bir şekilde taburcu edildiğini belirtti. Göksu, "Her zamankinden farklı türde gelişen baş ağrılarının mutlaka dikkate alınması, bu konuda mutlaka bir nöroloji ya da beyin cerrahi uzmanına başvurulması gerekiyor" dedi.

SONUÇ: BAŞARILI BİR TEDAVİ VE UYARILAR

Bu olay, baş ağrısı gibi yaygın şikâyetlerin ardında daha ciddi sağlık sorunlarının yatabileceğini gözler önüne seriyor. Uzmanlar, benzer semptomlar yaşayan herkesi, konunun uzmanı doktorlara başvurup gerekli tetkiklerden geçmeleri konusunda uyarıyor.

Özellikle baş ağrısının her zamankinden farklı bir şekilde gelişmesi durumunda, sağlık profesyonellerine başvurmak hayati öneme sahip olabilir. Bahtişen Peker'in hikayesi, erken teşhis ve doğru tedaviyle sağlığa kavuşmanın mümkün olduğunu göstermektedir.