Alanya Belediye Başkanı Osman Özçelik ile MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli arasında ise gündemin 20’inci maddesinin görüşülmesi sırasında kısa süreli tartışma yaşandı. Senirli 20’inci maddede Cikcilli mahallesi kuzey çevreyolu kuzeyinde kat artışı yönündeki imar planı değişikliğine karşı çıkarak, revize plan yapılmasını ve donatı alanlarının ayrılmasını istedi.

TAHLİYE KOCAGÖZ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ'NDE

Antalya Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı salonunda 100 gündem maddesini görüşmek üzere toplandı. Mecliste 12 Nisan’da yaşanan teleferik kazasının ardından tutuklanan ve 2 ay cezaevinde kalıp dün tahliye edilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’de aylar sonra grubundaki yerini aldı. Başkan Kocagöz, meclis salonuna Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile beraber girerek, meclis üyelerini selamladı.

Mesut Kocagöz tahliye sonrası ilk o işe el attı! Kepez'de temizlik başladı Mesut Kocagöz tahliye sonrası ilk o işe el attı! Kepez'de temizlik başladı

AYAKTA UZUN SÜRE ALKIŞLANDI

Bu sırada ayağa kalkan meclis üyeleri Başkan Kocagöz’ü uzun süre alkışladı. Meclis üyelerinin Başkan Kocagöz’e ilgisi yoğun oldu. Tahliye olup meclise katılmaktan mutlu olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, “Bütün insanların adalete özlemini gördüm. Bu beni çok mutlu etti. Ben Türk adaletine her zaman güvendim. Böyle olacağını biliyordum. Çünkü zaten seçim nedeniyle istifa etmiştim. Dört buçuk ay sonra kaza oldu. O gece sabahlara kadar vali beyle beraber kriz yönettik. Hiç uyumadan, ertesi günü sabahleyin savcı bey ifadeye çağırdığında çok şaşırmıştım. Farkında olmadan tutuklandım. Ne yapalım, işte hayatta her şey var” dedi.

"HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK"

Özgürlüğün her şeyden daha değerli olduğunu belirten Kocagöz, “Hava gibi, su gibi çok değerli. Bir de sesinizi duyuramıyorsunuz, çaresiz hissediyorsunuz. Yani adaletin içerisinde adaletsizlik yaşıyorsunuz. Bunlar tabii insanları üzüyor. Ama sonuç olarak bu memleket bizim. Her şey çok güzel olacak. Vicdanlı insanlarımız her zaman var. Türk adaleti her zaman sağlam olmak zorunda. Biz de buna güveniyoruz, inanıyoruz. Biz 105 tane projeyle yola çıktık. Bu projelerimize 2 ay gecikmeli başlıyoruz. Biz meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber 650 bin kişiye verdiğimiz sözü tutacağız” sözlerine yer verdi. 

"ASLINDA İNSANLARI ÖZLEDİM"

Örnek bir belediyecilik yapacaklarını belirten Başkan Kocagöz, “Bunun mücadelesini vereceğiz. İlk değil, çok eş zamanlı, çok proje yapacağız. Çok yakında göreceksiniz. Aslında insanları özledim, dostlarımı özledim. Çünkü buraya geldim, duygulandım. Parti ayrımı gözetmeksizin herkesin bu şekilde alkış yapması, seyircilerin öyle yapması yani bu bana olan sevginin yanında adalete bir özlem olarak görüyorum” ifadelerini kullandı. 

BÖCEK: BAŞKANIMIZIN YOKLUĞUNU BELLİ ETMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM 

Önergelerin okunmasının ardından meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.   Konuşmasına teleferik kazasına hayatını kaybeden Memiş Gümüş’e rahmet dileyerek başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Bu kaza sürecinde 23 saat boyunca görev alan tüm kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde olan herkese teşekkür ederim. Kazanın ardından devam eden süreçte Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz, tutuklanmıştı. Dün de özgürlüğüne kavuştu. Bu süreçte başkanımızın yokluğunu belli etmeden halkımızın taleplerine cevap veren meclis üyelerimize, belediye başkan vekilimize teşekkür ederim. Bir kez daha başkanımıza geçmiş olsun. Sayın cumhurbaşkanımızın genel başkanımızı ziyaret etmesini çok değerli buluyorum. Bunlar bizim milletimizin özlediği tablodur. Demokrasi inancında herkes istediği gibi oylarını kullanır” dedi.

Mesut Kocagöz'ün tahliyesine Muhittin Böcek yorumu! "Kepez halkından uzak tuttular" Mesut Kocagöz'ün tahliyesine Muhittin Böcek yorumu! "Kepez halkından uzak tuttular"

“ÖZGÜRLÜK VE KEPEZ’İN GÜNÜDÜR”

Mayıs ayında meclis toplantısında adalet çağrısında bulunduklarını belirten CHP Grup Sözcüsü Büşra Özdemir, “İşte bugün adaletin tecelli ettiği gündür. Özgürlük ve Kepez’in günüdür. Hak yerini buldu, Kepez Mesut Kocagöz’üne kavuştu. Özlemimiz sona erdi. 58 gündür süren haksız tutsaklık sona erdi. Aramıza başkanımız hoş geldi. 20 yıldır verdiğiniz  emek ve mücadelenin sonucu kazandığınız belediye başkanlığınızda her zaman yanınızda olacağız. 11 Haziran bizim için çok değerli bir gündür, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 18 yıl aradan sonra evimizde ağırlamamız ülkemiz içim önemli bir gelişme oldu. Umarım ki bu süreç demokratikleşme süreci için önemli bir gelişme olacak” sözlerine yer verdi.

Mesut Kocagöz, özgürlüğünü beyaz güvercin salarak kutladı Mesut Kocagöz, özgürlüğünü beyaz güvercin salarak kutladı

“BU DURUMU KONUŞMAK BİLE BİZLERİ ÜZÜYOR”

Sokak hayvanlarının uyutulmasına karşı çıktıklarını ifade eden Özdemir, “Bu durumu konuşmak bile bizleri üzüyor. Can dostlarımızın daha sağlıklı koşullarda yaşamaları için çalışmamız gerekir. Onların yanında yer almaya devam edeceğiz. En doğru çalışma yapılmalıdır. Antalya’da uzun zamandır etkili olan sıcaklar bizler için tehlike oluşturuyor. Meydana gelen yangınlar karşı daha tedbirli olmamız gerekir” şeklinde konuştu.

“ARAMIZDA OLMASINDAN DOLAYI SON DERECE MUTLUYUZ”

AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, “Çok değerli Mesut başkanımıza süreçten dolayı geçmiş olsun diliyorum. Aramızda olmasından dolayı son derece mutluyuz. Allah bir daha böyle bir kaza göstermesin. Adalet tecelli etmiştir. Başkanımız kepeze hizmet etmek için çalışacaktır. Biz de cumhurbaşkanımızın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etmesinden son derece memnum kaldık. Bunun uygulamasını 2009 yıllarında ilk ben başlattım, bütün partileri ziyaret ettim. Bizler yüzde 90 ortak noktamız vardır. Biri farklı diğeri farklı yöne gidebilir. Bayrak denildiği zaman aynı yöne gideriz. Bütün babalarımızın babalar gününü tebrik ediyorum. Filistin ve Gazze’deki masum insanlar insanlık dışı saldırılardan kurtulsun” sözlerine yer verdi. MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli: “Mesut Kocagöz’ün tahliye edilerek özgürlüğüne kavuşmasından dolayı çok mutluyuz. Geçmiş olsun, dilerim başkanımız bu davadan beraat eder” dedi. Demokrat Parti Grup Sözcüsü Avcıoğlu: “Kepez Belediye başkanımıza geçmiş olsun, aramızda olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Tahliye edilen Mesut Kocagöz'ün ilk sözleri: "Özgürlük havadan, sudan bile önemli" Tahliye edilen Mesut Kocagöz'ün ilk sözleri: "Özgürlük havadan, sudan bile önemli"

SENİRLİ VE ÖZÇELİK ARASINDA TARTIŞMA

Alanya Belediye Başkanı Osman Özçelik ile MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli arasında gündemin 20’inci maddesinin görüşülmesi sırasında kısa süreli tartışma yaşandı. Senirli 20’inci maddede Cikcilli mahallesi kuzey çevreyolu kuzeyinde kat artışı yönündeki imar planı değişikliğine karşı çıkarak, revize plan yapılmasını ve donatı alanlarının ayrılmasını istedi. MHP’nin karşı çıktığı imar planı değişikliği oy çokluğu ile kabul edildi.  

Kaynak: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ-ERTUĞRUL GÜN