Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Aksu Kent Konseyi'nin ilk toplantısına bürokratları ile birlikte katıldı. Aksu'nun 10 yıl boyunca ihmal edildiğini belirten Yıldırım, ilçenin geleceğini etkileyecek önemli kararlara imza atıldığının bilgisini verdi. Yıldırım, "Altıntaş bölgesinde 14 bin dönümlük alanın ruhsat ve iskân gelirleri nasıl verilir? Aksu halkımızın hakları için bu duruma isyan ediyorum" dedi.  

"SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİZ"

31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri sonrası "Ben ne dersem o olur" döneminin sona erdiğini dile getiren Yıldırım, "Halkımız bize çok önemli bir görev verdi. Omuzlarımıza yüklenen sorumluğun bilinci ile ilçemizin ihtiyaçları, halkımızın beklentisi doğrultusunda çalışacağı" ifadelerini kaydetti.  

"HALKIN GÜCÜ ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ"

Halkın sıkıntılarının çözümü için çalışacaklarını söyleyen Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, "Sessiz çoğunluğun sesi olacağız. İlçemizin hiçbir noktasında vatandaşımız kendisini yalnız hissetmesin. Ulaşılır bir belediye olarak, halkımızın gücünü de arkamıza alarak hareket edeceğiz. Halkın gücünü 2B eylemlerinde gösterdik, sokağa dökülerek yüzde 20 indirim sağladık" diye konuştu.

"NE EKSİK İSE O YAPILACAK"

Aksu’da hizmet anlamında ne eksik ise tamamlayacaklarının altını çizen Başkan Yıldırım, "Vatandaşlarımızın ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri tamamlanınca Belediyemiz tam olarak çalışmaya başlayacak. Önümüzdeki 3 ay içerisinde hizmetlerimiz tam olarak görülmeye başlayacak. Belirleyeceğimiz bir Halk Günü ile vatandaşlarımızla kucaklaşmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

'Akdeniz'in incisi' Kemer'de 19 Mayıs coşkusu 'Akdeniz'in incisi' Kemer'de 19 Mayıs coşkusu

"10 YIL İHMAL EDİLDİK"

Aksu’nun 10 yıl boyunca ihmal edildiğini belirten Başkan Yıldırım, şunları kaydetti: "İlçemizin geleceği adeta heba edilmiş. Altıntaş bölgesinde 14 bin dönümlük alanın ruhsat ve iskân gelirleri nasıl verilir? Aksu halkımızın hakları için bu duruma isyan ediyorum. Bu gelirleri ilçemize geri kazandırmak için Antalya Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor." 


 

Kaynak: HABER MERKEZİ