Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) Flüt Sanatçısı Doç. Lelya Bayramoğulları 10-13 Nisan 2024 tarihleri arasında Duşanbe Milli konservatuarının daveti ile Tacikistan’a gitti. Bayramoğulları Tacikistan’da T.C. Duşanbe Büyükelçiliği destekleri ile ünlü Tacik Piyano Prof. Hosiyat Olimova eşliğinde başarılı bir konsere imza attı.

ÇOCUKLAR İÇİN UNUTULMAZ KONSER

Tacikistan’da T.C. Duşanbe Büyükelçiliği destekleri ile ünlü Tacik Piyano Prof. Hosiyat Olimova eşliğinde başarılı bir konser gerçekleştiren ADSO Flüt Sanatçısı Doçent Lelya Bayramoğulları yurda döndü ve duygularını şöyle ifade etti:

"Duşanbe’de harika geçen dolu dolu iki gün oldu. Duşanbe konservatuarında gerçekleştirdiğim resital, TV kaydı ve ustalık sınıfı çalışması yapıldı. Tacikistan ulusal kanalı için röportaj verdim ve mini dinleti gerçekleştirdim. Tika işbirliğinde Tacikistan çocuk ıslah evinde çocuklar için hayatımda unutamayacağım bayram bir konserine imza attım. Bu unutulmaz ve son derece başarılı geçen turnem için öncelikle ülkemizin önde gelen seçkin diplomatlarından kıymetli Büyükelçi Sayın Umut Acar beyefendi ve zarif eşleri Sevgili Nadya Hanımefendi’nin muhteşem ev sahipliklerine, değerli Tacik piyanist ve dost Sevgili Hosiyat Hanım’a, Sevgili Tacik meslektaşlarıma, TİKA’ya ve emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunuyorum." 

TACİKLERİN SEVİLEN “MUHABBAT” ŞARKISINI SESLENDİRDİ

Konservatuarın konser salonunda gerçekleşen konsere pek çok yerli ve yabancı diplomat da yer aldı. Sanatçı yoğun alkış üzerine tekrar sahneye çıkınca Taciklerin sevilen “Muhabbat” adlı şarkısını izleyicilerin sanatçıya tempolu alkışları eşliğinde seslendirdi. Bayramoğulları Duşanbe Milli Konservatuarı'nda genç Tacik flütistlerle ustalık sınıfı çalışması yaptı. Çalışmaya öğrenci ve öğretmenlerin ilgisi oldukça yoğun oldu. 

Altın çağ dedikleri neyin nesiydi, nasıl bir çağdı? Altın çağ dedikleri neyin nesiydi, nasıl bir çağdı?

 ÇOCUKLARA ŞEKER TADINDA BAYRAM KONSERİ

Fülütüyle kalplere dokunan bayramoğulları, bayramda ıslah çocuk evindeki çocuklara özel bir konser verdi. Tacik ulusal kanalı röportaj veren Bayramoğulları, "Hayatımın en unutulmaz konserlerinden biri oldu. İlk kez bir ıslah evinde konser verdim. Çocukların bana hayran ve şaşkın bakışlarını hiç unutmayacağım" dedi. 


 

Muhabir: YEŞİM ERTAN